Studiuj praktycznie w Akademii Zamojskiej! Rekrutacja trwa!

Studiuj praktycznie w Akademii Zamojskiej! Rekrutacja trwa!

Chcesz studiować na topowym kierunku, którego absolwenci są poszukiwani na rynku pracy? Chcesz zdobyć tytuł licencjata, inżyniera lub magistra? 25 lipca br. w Akademii Zamojskiej ruszyła uzupełniająca rekrutacja na studia na rok akademicki 2023/2024. Wśród proponowanych przez AZ kierunków są m.in.: prawo, bezpieczeństwo narodowe, finanse i rachunkowość, pedagogika, pielęgniarstwo, położnictwo, rynek sztuki i zarządzanie w kulturze czy mechanika i budowa maszyn oraz wiele innych!

Studia w Akademii Zamojskiej to szansa na zdobycie praktycznego i konkretnego wykształcenia oraz umiejętności zgodnie z potrzebami rynku pracy. Wszystkie kierunki studiów w Uczelni mają profil praktyczny, na czym najbardziej zależy pracodawcom.

Uczelnia daje możliwość zdobycia tytułu licencjata, inżyniera oraz magistra. AZ posiada w swojej ofercie jednolite, 5-letnie studia magisterskie na kierunku prawo. Ponadto Akademia Zamojska proponuje podjęcie 3-letnich studiów licencjackich (I stopnia) na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, filologia angielska, finanse i rachunkowość, informatyka, pedagogika, pielęgniarstwo, położnictwo, rynek sztuki i zarządzanie w kulturze, turystyka i rekreacja. Tych, którzy wolą kierunki techniczne Uczelnia zachęca do podjęcia 3,5-letnich studiów inżynierskich na kierunkach logistyka oraz mechanika i budowa maszyn. Akademia w swojej ofercie posiada również studia magisterskie (II stopnia) na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, finanse i rachunkowość, pedagogika, pielęgniarstwo, położnictwo, rynek sztuki i zarządzanie w kulturze.

Ponadto Akademia Zamojska czeka również na decyzję Ministerstwa Edukacji i Nauki w sprawie uruchomienia nowych kierunków: fizjoterapii (jednolite studia magisterskie) oraz ratownictwa medycznego (studia licencjackie).

Warto także podkreślić, że studia stacjonarne  są całkowicie bezpłatne.  Akademia Zamojska daje możliwość  zdobycia wyższego wykształcenia bez konieczności opuszczania rodzinnego miasta i regionu.  Zmniejsza to znacząco koszty utrzymania, bowiem stancja w Zamościu kosztuje zdecydowanie mniej  niż w większych miastach. AZ ma także szeroki wachlarz propozycji, które pomogą sfinansować pobyt na studiach. Warto podkreślić, że student może otrzymać – przy uzyskaniu jednocześnie stypendium socjalnego i stypendium rektora za wyniki w nauce –  od 1800 do nawet 2400 złotych miesięcznie.

Władze Uczelni wzięły pod uwagę rosnącą inflację oraz drenaż portfeli studentów i ich rodzin poprzez wzrost cen.  Studenci AZ znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej będą mogli starać się o częściowe  lub całkowite zwolnienie z comiesięcznej opłaty za miejsce w domu studenta.  Chcąc skorzystać z tej opcji, trzeba  złożyć wniosek do rektora.

Z pełną ofertą studiów w Akademii Zamojskiej oraz informacjami z życia akademickiego Zamościa można zapoznać się pod adresem: www.akademiazamojska.edu.pl