„Prime Time” w ZDK

„Prime Time” w ZDK

Zamojski Dom Kultury zaprasza 18 października na godz. 12:00 na spektakl „Prime Time”. Jest to spektakl o wojnie – każdej, bo wbrew pozorom podłoże wszystkich wojen jest podobne.

Tym razem inspiracją do poruszenia trudnego tematu była postać Waldemara Milewicza. To jego oczami widzimy dramat wojny. Zastrzelony podczas wojny w Iraku, polski reporter wojenny, Waldemar Milewicz był przekonany, że opowiadając o bezsensie i okrucieństwie wojen, przyczyni się do uświadomienia ludziom, że do ich wybuchu nie może dochodzić, bo okrucieństwo i przemoc nigdy nie prowadzą do dobrych rozwiązań, a „każda wojna jest przegrana” już w chwili kiedy pada pierwszy strzał.

Zdegenerowani emocjonalnie, ale skuteczni w dążeniu do realizacji swoich celów, przywódcy wpajają ludziom przekonanie o wyimaginowanym zagrożeniu. Z pomocą populistycznych haseł, zastraszania, stosując przekupstwo oraz wyrafinowane systemy nagród i kar manipulują i zarażają nienawiścią. Brat nienawidzi brata, sąsiad sąsiada, dawni przyjaciele stają się wrogami. Przyczyny podziałów są sprawą wtórną, liczy się wrogość i epatowanie nienawiścią. Emocje te prowadzą do rozwiązań siłowych, zbrojnej konfrontacji, do wojny.

Główny bohater zostawia widzów w głębokim przeświadczeniem, że to od nich zależy, jaki jest świat, w którym żyją i jaki kiedyś zostawią.

Spektakl kierowany jest przede wszystkim do studentów kierunków humanistycznych oraz społecznych. Szczegóły znajdziecie na poniższym plakacie.