Forum Polonijne – otwarta debata

Forum Polonijne – otwarta debata

W dniach 28-29 października br. w murach Akademii Zamojskiej odbędzie się „Seminarium Środkowoeuropejskie. Polonijne Forum Środkowoeuropejskie”, którego organizatorami są: Akademia Zamojska, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie, Instytut De Republica, Instytut im. gen. Władysława Andersa.

W ramach Forum Polonijnego, które w większości ma zamknięty charakter, odbędzie się jedna otwarta debata, na którą Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkie chętne osoby.

Debata pt. „Polacy w państwach Europy Środkowej. Szanse i wyzwania” odbędzie się 29 października o godz. 16:00 w Akademii Zamojskiej ul. Sienkiewicza 22a (aula).

Aby wziąć udział w debacie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem:

https://docs.google.com/forms/d/1YDfbaSaDqAcGOIWt0VUD_oetQJ8wkTw9om5Kz12PDzk/viewform?pli=1&pli=1&edit_requested=true

W debacie można uczestniczyć stacjonarnie lub online. Transmisja na żywo odbędzie się na specjalnie utworzonej grupie, do której chętni otrzymają dostęp po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W debacie wezmą udział:

– István Miklós Balázs (Węgry)

– Rajmund Klonowski (Litwa)

– Andrzej Kempa (Austria)

– Marek Berky (Słowacja)

– Szymon Brandys (Czechy)

– Jan Badowski (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

– Sławomir Kowalski (Ministerstwo Spraw Zagranicznych)

– prof. Bogusław Kopka (Instytut De Republica/Akademia Zamojska).

Podczas debaty poruszone zostaną zagadnienia dotyczące perspektyw rozwoju Polaków w państwach Europy Środkowej oraz wyzwań, przed którymi stoi polska społeczność, organy administracji rządowej i samorządowej oraz instytucje 3. sektora w państwach Europy Środkowej.