Czy Bitcoin wyprze tradycyjny pieniądz?

Czy Bitcoin wyprze tradycyjny pieniądz?

– Bitcoin jest walutą idealną, perfekcyjną – przekonywał na spotkaniu ze studentami Akademii Zamojskiej oraz młodzieżą z zamojskich szkół średnich Beren Sutton-Cleaver, brytyjski blogger i tiktoker, specjalizujący się w dziedzinie kryptowalut.

Bitcoin to elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer. Kryptowaluta Bitcoin została wprowadzona w 2009 roku. Od tamtego czasu zyskuje coraz większe zainteresowanie. O zaletach tej kryptowaluty na spotkaniu w murach Akademii Zamojskiej rozmawiał ze studentami oraz uczniami szkół średnich Beren Sutton-Cleaver, blogger i tiktoker, który ma swoim koncie publikacje w branżowym magazynie dotyczącym kryptowalut.

– Bitcoin jest współczesnym pieniądzem. Czasy się zmieniają i dzisiaj funty i złotówki wymienia się na Bitcoiny. Działa on jak normalna waluta, z tą różnicą, że nie istnieje on w formie fizycznej. Według mnie jest to pieniądz idealny – mówił blogger, przekonując o wyższości kryptowaluty wobec tradycyjnego pieniądza. – Średnio co cztery lata dochodzi do zmiany finansowej, która powoduje, że pewne waluty tradycyjne, fizyczne tracą na swojej wartości, jak np. z powodu wojny, która teraz toczy się w Europie. Bitcoin tym zmianom nie podlega. Moim zdaniem to waluta przyszłości. Obecnie mamy do czynienia z dwoma kierunkami: jeden to pieniądz tradycyjny, który podlega kontroli banków i Bitcoin, który tej kontroli nie podlega i daje nam przez to swobodę. W kwestii Bitcoinów nie chodzi o to, ile faktycznie mamy pieniędzy, ale jaka jest siła nabywcza tego pieniądza. Moim zdaniem tradycyjna waluta w przyszłości zostanie zastąpiona przez wirtualną – tłumaczył swoje stanowisko Beren Sutton-Cleaver. Oprócz wykładu entuzjasta Bitcoinów odpowiadał na pytania studentów oraz uczniów.

Organizatorami wydarzenia były: Zakład Anglistyki AZ wraz z Kołem Naukowym Anglistów oraz Zakład Finansów i Rachunkowości AZ wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Przedsiębiorczości. Oprócz studentów Akademii Zamojskiej w wydarzeniu udział wzięli również uczniowie ZSP nr 1 w Zamościu („Ekonomik”) oraz I Społecznego LO w Zamościu.

Spotkanie poświęcone Bitcoinom odbyło się 27 października w auli budynku AZ przy ul. Zamoyskiego 64.