Dziewczyny z „Jagiełły” na podium #AppleIdeaChallnege

Dziewczyny z „Jagiełły” na podium #AppleIdeaChallnege

Reprezentacja I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie w składzie: Milena Lis, Aleksandra Skubisz i Maja Wieleba pod merytoryczną opieką nauczycielki podstaw przedsiębiorczości Sylwii Wójcik-Wilkołazkiej reprezentowała Polskę na międzynarodowym wydarzeniu skierowanym do młodzieży. Tym razem po wcześniejszej wygranej eliminacji krajowych, dziewczęta wzięły udział w międzynarodowym finale konkursu #AppIdeaChallenge, który odbył się w Brukseli, a w rywalizacji uczestniczyły reprezentacje 12 państw.

Jury wysoko oceniło zaprezentowany przez krasnostawską drużynę prototyp aplikacji mobilnej, pomagającej w rozbudzaniu zainteresowania dziewcząt STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Zaproponowane przez uczennice rozwiązanie – apka STEM SISTER jest wirtualną starszą siostrą, która nie tylko inspiruje, ale także daje użytkownikom dostęp do rzetelnej wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Jest połączeniem formuły medium społecznościowego oraz planera i dzięki temu tworzy doskonałe narzędzie do tego, by dziewczęta mierzące się z problemami braku motywacji i prokrastynacji mogły wzajemnie się wspierać. Po uwzględnieniu decyzji komisji konkursowej oraz podliczeniu głosów publiczności, licealistki z „Jagiełły” uplasowały się na III miejscu konkursu!

Finał #AppIdeaChallenge powiązany był z międzynarodową konferencją „Women and Girls in STEM Forum”, propagującą i pokazującą rolę kobiet w obszarze nauk ścisłych i nowych technologii. Tegoroczne wydarzenie zorganizowano we współpracy z Komisją Europejską, Dyrekcją Generalną ds. Edukacji, Młodzieży, Sportu i Kultury (DG EAC), a jego tematem głównym był „Empowering Girls in Science and Technology”.