Seminarium krav magi w Zamościu (ZDJĘCIA)

Seminarium krav magi w Zamościu (ZDJĘCIA)

W Zamościu odbyło się klubowe seminarium krav magi, które poprowadził Włodzimierz Kopeć, prezes Stowarzyszenia Krav Maga Polska. Tematem przewodnim była obrona przed zagrożeniem nożem. Organizatorem seminarium była Sekcja Krav Maga Zamość.

Włodzimierz Kopeć to prezes Stowarzyszenia Krav Maga Polska. Ma czarny pas, III dargę (dan) krav magi, 1 dan judo, Oficer Wojska Polskiego w stopniu komandora porucznika (ppłk). To również były szef szkolenia specjalistycznego w Jednostce Specjalnej FORMOZA. Założyciel Stowarzyszenia Krav Maga Polska.

Krav maga to system walki opracowany do samoobrony, który składa się z kombinacji najskuteczniejszych technik pochodzących z boksu, jiu jitsu, judo, muay thai, zapasów i innych sztuk walki. W przeciwieństwie do mieszanych sztuk walki (MMA) krav maga skupia się na rzeczywistych sytuacjach i najskuteczniejszych kontratakach, łącznie z obronami trwale uszkadzającymi agresora. Ten system samoobrony i walki wręcz został zapoczątkowany w latach 30. XX wieku w Czechosłowacji przez Imiego Lichtenfelda i rozwinięty przez niego w kolejnych dekadach w Izraelu. System bazuje na podstawowych odruchach obronnych człowieka. Składa się z szeregu technik, w skład których wchodzą pchnięcia i dźwignie oraz uderzenia i kopnięcia w okolice gardła, oczu, potylicy, czy w strefę krocza. System cały czas ewoluuje wskutek licznych badań i doświadczeń użytkowników, a także przejmuje skuteczne rozwiązania z innych systemów obronnych bądź sztuk walki.

Zapraszamy do fotorelacji z seminarium, jakie odbyło się w Sekcji Krav Maga Zamość.