Finalistki z „Jagiełły”

Finalistki z „Jagiełły”

Aleksandra Skubisz i Julia Durczak z I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie znalazły się w gronie finalistek Ogólnopolskiego Konkursu „Rodzina. Mając siebie − mamy tak wiele”. Ola zajęła miejsce na podium, zaś Julia otrzymała wyróżnienie.

W Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu „Rodzina. Mając siebie − mamy tak wiele”. Patronat honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki.

W gonie finalistek Konkursu znalazły się dwie uczennice I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. II miejsce zajęła w nim Aleksandra Skubisz z klasy III B, natomiast wyróżnienie otrzymała Julia Durczak z klasy IV Bp.

Aleksandra i Julia przygotowały prace konkursowe pod merytoryczną opieką nauczycielki języka polskiego Anny Kowalskiej i psychologa Karoliny Koman-Wardy.

Uczestniczki konkursu wykazały się wiedzą o rodzinie oraz podzieliły się osobistymi przeżyciami związanymi z życiem rodzinnym. Opisały rodziny i relacje, jakie w nich panują. W swoich pracach podkreśliły rolę rodziców i dziadków w kształtowaniu charakteru młodego człowieka. Ponadto uczennice ukazały wartości, którymi należy kierować się w życiu. W esejach pisały o miłości, która przejawia się w drobnych czynach i gestach członków rodziny względem siebie, miłości, która pokonuje trudności i jest fundamentem dla następnych pokoleń.

Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!