Akcja „Pomóż ukraińskim cywilom z linii frontu”

Akcja „Pomóż ukraińskim cywilom z linii frontu”

Zakład Pedagogiki Instytutu Humanistyczno-Medycznego Akademii Zamojskiej zachęca do włączenia się w zbiórkę pomocy humanitarnej na rzecz ukraińskiej ludności zamieszkującej w miejscowościach położonych w pobliżu obecnej linii frontu. Akcja „Pomóż ukraińskim cywilom z linii frontu” trwa do 28 listopada 2022 r.

Wiele państw – w tym Polska – wspiera Ukrainę walczącą z rosyjskim agresorem. Oprócz pomocy wojskowej, wsparcia potrzebują również cywile, którzy na skutek wojny stracili źródło utrzymania, dach nad głową i swój dobytek. Z myślą o osobach żyjących najbliżej miejsca obecnie prowadzonych walk w Ukrainie studenci Akademii Zamojskiej organizują zbiórkę darów, które zechcą na początku grudnia dostarczyć do potrzebujących z terenów położnych najbliżej bezpośrednich walk. Jakie rzeczy są najbardziej przydatne i potrzebne?

– Liczymy na rzeczy takie jak: żywność o długim terminie przydatności, czyli mąka, ryż, kasza, zupy błyskawiczne, żywność pakowana próżniowo. Weźmy pod uwagę, że nadchodzi zima, dlatego apelujemy również o pomoc w postaci koców, śpiworów, bielizny termoaktywnej, ciepłych czapek, skarpetek, rękawiczek. Zważywszy, że pomoc adresujemy do cywilów zamieszkujących w rejonie walk potrzebne są także artykuły higieniczne, środki opatrunkowe i dezynfekcyjne, bandaże, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, czy kompletne apteczki pierwszej pomocy. Współpracujemy z jedną z ukraińskich organizacji pozarządowych, która zapewni by pomoc ta trafiła do osób, które bezpośrednio ucierpiały w wyniku trwającej wojny. Posiadamy sprawdzone korytarze przerzutu pomocy humanitarnej i bezpośrednio będziemy nadzorować przekazywanie zgromadzonych produktów i artykułów – mówi dr Katarzyna Sabat z Zakładu Pedagogiki AZ, koordynator zbiórki. Zachęca do udziału w akcji studentów Akademii Zamojskiej oraz młodzież ze szkół średnich z regionu, a także wszystkich, którzy chcieliby pomóc w tym szlachetnym przedsięwzięciu.

Wszystkie produkty oraz artykuły należy przynosić do recepcji budynku AZ przy ul. Sienkiewicza 22A (budynek B). Zbiórka potrwa do 28 listopada br. W grudniu dary zostaną przekazane osobom potrzebującym w Ukrainie.

Więcej informacji o prowadzonej akcji: Katarzyna Sabat, tel. 788-771-890, katarzyna.sabat@akademiazamojska.edu.pl