Maria Król nagrodzona przez Prezydenta RP

Maria Król nagrodzona przez Prezydenta RP

Maria Król, przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu, znalazła się wśród laureatów 7 edycji Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”. Odebrała dyplom w kategorii „Człowiek–lider”.

Na zaproszenie prezydenta RP Andrzeja Dudy, Maria Król przewodnicząca SPDN „Krok za krokiem” i Bogusław Ciosmak członek zarządu tegoż stowarzyszenia wzięli udział w Gali 7 edycji Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”.

To bardzo ważny dla nas, jako Pary Prezydenckiej, element naszej działalności – pokazywanie, że można, że warto, że w ten sposób budowane jest społeczeństwo obywatelskie. Jak bardzo istotna jest ta rola także dla rozwoju naszego kraju, społeczeństwa i dla nas jako narodu – mówił podczas gali Andrzej Duda, prezydent Polski.
Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach, a laureaci wyłaniani są poprzez rekomendacje członków Kapituły Nagrody. Wyróżnienie honoruje szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską.