Grudziądz zdobyty!

Grudziądz zdobyty!

Zwycięstwem 3:0 zakończył się wyjazd drużyny Akademia Zamojska Zamość do Grudziądza. Dzięki wygranej z Olimpią-Unią zespół z Zamościa awansował na siódmą lokatę w tabeli LOTTO Superligi tenisa stołowego.

Wynik mógłby wskazywać na łatwe zwycięstwo zespołu trenera Piotra Kostrubca, jednak już pierwszy pojedynek pokazał, że gospodarze tanio skóry nie sprzedadzą. Piotr Chodorski po pięciu setach pokonał lidera zespołu z Grudziądza Jeongwoo Parka 3:2. W drugiej partii po zaciętej grze Andrew Baggaley pokonał reprezentanta Turcji Ibrahima Gunduza 3:1. W ostatniej parze zmierzyli się Jakub Folwarski oraz Jan Zandecki. 3:0 wygrał zawodnik Akademii Zamojskiej, ustanawiając tym samym wynik całego meczu.

Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu w Grudziądzu zespół z Zamościa awansował na siódme miejsce w tabeli Superligi tenisa stołowego.

Kolejny mecz zawodnicy trenera Piotra Kostrubca rozegrają już w najbliższą niedzielę, 20 listopada o godz. 16. Ich rywalem w kolejnym wyjazdowym spotkaniu będzie drużyna Villa Verde Olesno.