Akademia Zamojska wygrała w Oleśnie!

Akademia Zamojska wygrała w Oleśnie!

Zwycięstwem 3:2 zakończył się wyjazd do Olesna drużyny tenisa stołowego Akademia Zamojska Zamość. Podopieczni trenera Piotra Kostrubca po zaciętym spotkaniu z Villa Verde zdobyli 2 punkty.

Mecz łatwy nie był. Zespół Villa Verde nie wygrał jeszcze w Superlidze, natomiast sprawia rywalom dużo kłopotów i urywa punkty przegrywając 2:3. Nie inaczej było w konfrontacji z zamościanami. Prowadzenie gospodarzom dał Koreańczyk Baek Kwangil, który pokonał Przemysława Walaszka 3:1. W drugim pojedynku Piotr Chodorski pokonał grającego trenera drużyny z Olesna Radka Mkrvickę 3:1. Po trzeciej partii to zamościanie prowadzili 2:1 w całym meczu. Andrew Baggaley wygrał 3:1 z Arturem Białkiem. W pojedynku liderów obu zespołów Baek Kwangil okazał się lepszy od Piotra Chodorskiego wygrywając 2:0. Tym samym w całym meczu był remis 2:2 i o wyniku zdecydował pojedynek deblowy: Baggaley/Walaszek – Mrkvicka/Białek. W nim lepsi okazali się zawodnicy Akademii Zamojskiej, którzy pokonali rywali 2:0.

Po dziesięciu kolejkach spotkań LOTTO Superligi tenisa stołowego drużyna prowadzona przez trenera Piotra Kostrubca zajmuje szóste miejsce.