RST Roztocze sp. z o.o. laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

RST Roztocze sp. z o.o. laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

RST Roztocze zostało laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii Odpowiedzialny Biznes.

W Rzeszowie w ramach Kongresu 590 odbyła się uroczysta Gala XX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, której celem jest wspieranie polskich przedsiębiorców i wyróżnienie tych najlepszych. W kategorii Odpowiedzialny Biznes, laureatem została RST ROZTOCZE sp. z o.o. z Tomaszowa Lubelskiego. Nagrodę z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odebrał właściciel firmy Roman Rak.

RST Roztocze została nominowana do nagrody przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Polską Grupę Motoryzacyjną.

RST Roztocze powstało w 1991 roku w przydomowym garażu. Firma jest dziś jednym z największych w Europie producentem zamknięć przemysłowych stosowanych m.in. w energetyce, telekomunikacji, kolejnictwie, klimatyzacji, przemyśle motoryzacyjnym i maszynowym. Jest członkiem wielu klastrów i organizacji branżowych. Prowadząc Fundację Parasol Roztocza, jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie, od wielu lat pomaga chorym dzieciom i osobom niepełnosprawnym, dba o środowisko naturalne, wspiera szkolnictwo zawodowe, promuje sport i ideę wolontariatu pracowniczego. Firma zatrudnia blisko 1000 osób.

fot. prezydent.pl