Podwójne srebro zamojskiego „Elektryka”

Srebrne medale i drugie miejsca na podium wywalczyły reprezentacje ZSP nr 3 w Zamościu, czyli popularnego „Elektryka”, w Wojewódzkiej Drużynowej Licealiadzie w Badmintonie.

24 listopada 2022r. w Zespole Szkół Nr 2 w Lubartowie odbyła się Wojewódzka Drużynowa Licealiada w Badmintonie dziewcząt i chłopców. Przypomnijmy, że do finału wojewódzkiego z rejonu Zamość awansowały w kategorii dziewcząt drużyny III LO Zamość i ZSP Nr 3 a w kategorii chłopców ZSP nr 2 („Mechanik”) i ZSP Nr 3 („Elektryk”). Do rywalizacji wojewódzkiej przystąpiło 8 drużyn żeńskich które zostały podzielone na dwie grupy.

Zarówno drużyna żeńska ZSP Nr 3 jak i  męski  team tej szkoły bez porażek wyszły  ze swoich grup. Dziewczęta bezpośrednio awansowały do finału. Chłopcy w półfinale stoczyli ciężki bój z ZST Chełm wygrywając ostatecznie 3:1

Dziewczyny z „Elektryka” w finale uległy drużynie III LO Zamość  0:3.  Chłopcy z ZSP nr 3 w Zamościu natomiast nie sprostali wymaganiom jakie postawili im uczniowie I Międzynarodowego Liceum im. J. I. Paderewskiego z Lublina ulegając im również 0:3.

III miejsce – ZST w Chełmie

Należy podkreślić że zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Drużyny zamojskiego „Elektryka” wystąpiły w następującym składzie: dziewczęta – Roksana Swatowska kl. 3M, Klaudia Brodaczewska kl. 3M  i Anita Kuryło kl. 1S. Chłopcy rywalizowali w składzie: Łukasz Woźniak 3S, Hubert Wójcik 3S i Karol Sykała 3E. Trzy pierwsze drużyny w każdej kategorii zostały uhonorowane  pamiątkowymi dyplomami i pucharami a na piersiach  każdej  zawodniczki, zawodnika i trenera zawisły medale ufundowane przez Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.

Opiekunami  drużyn „Elektryka” byli: żeńskiej Marek Banach, męskiej Bartłomiej Wach.