O trendach w branży e-commerce

O trendach w branży e-commerce

O zaletach marketplace i perspektywach rozwoju branży e-commerce mówili na spotkaniu ze studentami Akademii Zamojskiej przedstawiciele firmy PromoTraffic Sp. z o.o.

Marketplace to w skrócie usługa cyfrowa, która umożliwia konsumentom lub przedsiębiorcom zawieranie online umów dotyczących sprzedaży lub usług z przedsiębiorcami na stronie internetowej platformy handlowej albo na stronie internetowej przedsiębiorcy.

O tym jak wykorzystywać internetowe platformy do sprzedaży i zarabiania dużych pieniędzy studentom Akademii Zamojskiej opowiedzieli Wojciech Pelc – Head Of Marketplace w PromoTraffic oraz Krystian Kucharski – wiceprezes tej firmy. Wspierał ich student logistyki AZ, Michał Wojewódzki, który od kilku miesięcy pracuje w tej firmie.  Gości powitał dr hab. inż. Krzysztof Pancerz, prorektor ds. nauki i rozwoju AZ, kierownik Zakładu Informatyki AZ. Wygłosił również słowo wstępne do studentów.

PromoTraffic to agencja specjalizująca się w pracy dla e-commerce. Wyróżnia się narzędziami działającymi w oparciu o machine learning oraz unikalnym know how. Efekty działań firmy znajdowały uznanie podczas European Search Award, Premier Partner Awards czy Ekomersów.

– Chcemy Was zainspirować w zakresie przyszłości e-commerce jaką jest marketplace, szeroko rozumiany jak Telegram czy Amazon – mówił Krystian Kucharski, wiceprezes PromoTraffic i podkreślał korzyści płynące z rozwoju swojej wiedzy w zakresie e-commerce. – Marketplace jest przyszłością sprzedaży. Już teraz macie możliwość poznania branży marketingowej, pod względem ekonomii, finansów.  Mam nadzieję, że gros studentów wykorzysta zdobytą tutaj wiedzę dla siebie lub dla swojego przyszłego zawodu – tłumaczył Krystian Kucharski. Podczas spotkania przedstawicele PromoTraffic podkreślali wagę, jaką w sprzedaży internetowej odgrywają narzędzia analizy rynku e-commerce jak słowa kluczowe, kategorie, Allegro Ads, czy też pozycjonowanie na marketplace.

Władzom spółki towarzyszył Michał Wojewódzki, student logistyki AZ, który od kilku miesięcy pracuje w PromoTraffic. Michał podzielił się z innymi studentami swoimi doświadczeniami.

Działalność w tej firmie daje mi wielką możliwość samorozwoju. Poznałem nowych i ciekawych ludzi, od których sporo się uczę. Nawiązaliśmy współpracę z wielkimi firmami. Traktuję to jako początek do kariery. Szybko odnalazłem się w firmie i zespole. Bez problemu udaje mi się łączyć pracę z zajęciami na uczelni. Zajmuję pracą z klientem i poprawą wyników sprzedażowych klientów, obsługuję ich konta na Allegro i innych marketplace – mówił Michał Wojewódzki.

Spotkanie “Przyszłość e-commerce: Marketplace” odbyło się 12 grudnia br. W auli AZ przy ul. Zamoyskiego 64. Wzięli w nim udział studenci logistyki, informatyki oraz finansów i rachunkowości.