CyberSkiller Challenge u „Jagiełły”

CyberSkiller Challenge u „Jagiełły”

W I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie odbył się pierwszy etap III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „CyberSkiller Challenge Poland”.

Ponad dwudziestu naszych uczniów, pod opieką nauczyciela informatyki Marcina Wilkołazkiego, mogło sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu baz danych, programowania, administrowania systemami operacyjnymi oraz bezpieczeństwa w sieci. Celem konkursu jest szerzenie umiejętności i praktycznej wiedzy o cyberbezpieczeństwie, a jego główną ideą jest zwiększenie świadomości uczniów w zakresie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.
Pierwszy etap konkursu polegał na rozwiązywaniu zadań praktycznych oraz quizu wiedzy. Po podliczeniu punktów została wyłoniona trzyosobowa drużyna (uczniowie z najwyższą liczbą punktów), która będzie reprezentowała naszą szkołę w kolejnych etapach. W skład zespołu weszli uczniowie klasy IVA : Przemysław Błaszczak, Bartek Kowalczyk i Patryk Kuźmicki. Równie wysoką liczę punktów uzyskał także Kacper Krupa.
Drużynę z „Jagiełły”, która rozpoczęła już przygotowania do etapu wojewódzkiego pod okiem Marcina Wilkołazkiego, czeka w marcu przyszłego roku rywalizacja przeprowadzona w formule pięciodniowej ligi. W tym etapie zostanie wyłoniona najlepsza drużyna w województwie, która przejdzie do etapu ogólnopolskiego.