Powstanie drugi sezon „Wednesday”

Powstanie drugi sezon „Wednesday”

To już pewne. Powstanie drugi sezon hitowego serialu „Wednesday”.

„Szykujcie odświętnie mroczne kreacje. Drugi sezon Wednesday nadchodzi” – poinformował na swoim profilu na Facebooku Netflix.Jak zaznaczono data premiery drugiego sezonu nie jest jeszcze ustalona.

„Wednesday” to amerykański serial telewizyjny z gatunku komedii grozy. Jego tytułowa bohaterka należy do rodziny Addamsów. Został stworzony przez Milesa Millara i Alfreda Gougha, a pierwsze cztery z ośmiu odcinków reżyserował Tim Burton. Główną bohaterkę gra Jenna Ortega, a postacie drugoplanowe grają: Catherine Zeta-Jones, Luis Guzmán, Isaac Ordonez, Gwendoline Christie, Riki Lindhome, Jamie McShane, Fred Armisen i Christina Ricci. Serial opowiada o Wednesday Addams, która próbuje rozwiązać zagadkę potwora grasującego w lasach w pobliżu jej szkoły.

„Wednesday” miał swoją premierę 16 listopada 2022, a w serwisie Netflix został wydany 23 listopada. Występ Ortegi został w większości pozytywnie oceniony przez krytyków. Co ciekawe kolejną postacią wysoko cenioną tak przez krytyków, jak też przez publiczność jest niemy pupil Wednesday i całej rodziny Addamsów – Rączka. W ciągu dwóch tygodni od premiery stał się trzecim najczęściej oglądanym anglojęzycznym serialem Netfliksa. Został dwukrotnie nominowany do Złotych Globów.