Dziewczyny z Krasnegostawu w finale Solve For Tomorrow

Dziewczyny z Krasnegostawu w finale Solve For Tomorrow

Znamy już finalistów polskiej edycji globalnego projektu Samsung Solve for Tomorrow. Jednym z 10 najlepszych zespołów, które powalczą o zwycięstwo, została drużyna z I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, w składzie: uczennice Milena Lis, Ewelina Perestaj, Aleksandra Skubisz, Maja Wieleba oraz nauczycielka podstaw przedsiębiorczości Sylwia Wójcik-Wilkołazka.

Od listopada ubiegłego roku nasze uczennice w ramach półfinałowego etapu projektu intensywnie pracowały nad rozwojem swojego pomysłu, polegającego na wsparciu oraz integracji osób starszych, m.in. poprzez usprawnienie komunikacji i włączenie cyfrowe. Poznały i wykorzystały proces myślenia projektowego Design Thinking, odbyły szkolenia z profesjonalnymi trenerami Samsunga oraz przeprowadziły konsultacje projektowe z prezydium Rady Seniorów Miasta Krasnystaw, a także organizatorami i uczestnikami Centrum Aktywnego Seniora Krasnystaw. Efekty swoich działań przedstawiły następnie w formie materiału wideo.

W wyniku tych działań rozwinęły i udoskonaliły swój innowacyjny projekt, który następnie został wysoko oceniony przez wybitne grono jurorów, składające się m.in. przedstawicieli Samsung Electronics, Centrum Nauki Kopernik, GovTech Polska, Państwowego Instytutu Badawczego NASK, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, czy UNEP/GRID.

Zespół z „Jagiełły” czeka teraz decydująca rozgrywka i walka o zwycięstwo. W ostatnim etapie konkursu będzie doskonalić efekty swojej dotychczasowej pracy, korzystając z ekspertyzy technologicznej i wiedzy wolontariuszy Samsung R&D. Nasze uczennice wraz ze swoją opiekunką merytoryczną wezmą także udział w Solve for Tomorrow Campus, czyli dwudniowych warsztatach, podczas których w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie będą pracowały nad prototypami swoich rozwiązań.

Solve for Tomorrow to unikalny program na polskim rynku wyposażający młodych ludzi w kompetencje przyszłości. Uczy współpracy i prowadzenia projektów, stwarza okazję do wspólnego budowania wartościowych rozwiązań w praktyce. Pozwala na wdrożenie ważnych społecznie inicjatyw, a jednocześnie za najlepsze z nich przewiduje wartościowe nagrody.

Źródło: I LO w Krasnymstawie