Konkurs Matematyczny AZ rozstrzygnięty!

Konkurs Matematyczny AZ rozstrzygnięty!

Jacek Michał z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej wygrał Konkurs Matematyczny zorganizowany przez Instytut Techniczno-Informatyczny Akademii Zamojskiej. Konkurs odbył się pod patronatem Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Pytania zostały tak sformułowane, aby odpowiedzi nie narzucały się bezpośrednio. Każde pytanie wymagało przemyślenia, pomocniczych obliczeń, itp. Zakres tematyczny pytań pokrywał różne obszary wiedzy matematycznej. Poziom konkursu należy ocenić wysoko. Pytania dotyczące zagadnień wykraczających poza podstawową wiedzę matematyczną zróżnicowały wyniki i pozwoliły wykazać się pasjonatom tej dziedziny – powiedział dr hab. inż. Krzysztof Pancerz, prorektor ds. nauki i rozwoju Akademii Zamojskiej, kierownik Zakładu Informatyki AZ.

W pierwszym etapie Konkursu Matematycznego, który odbył się w formule on-line, wzięło udział ponad 170 uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. W ścisłym finale znalazło się 30 uczestników z najlepszymi wynikami.

W potyczce z „królową nauk”, jak określa się matematykę, najlepiej poradził sobie Jacek Michał z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej w Zamościu. Kolejne dwa miejsca na podium zajęli również reprezentanci „Społeczniaka”: Damian Dąbrowski – II miejsce i Julia Turzyniecka – III miejsce.

Poniżej publikujemy „dziesiątkę” laureatów Konkursu Matematycznego 2022:

  1. Jacek Michał (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)
  2. Damian Dąbrowski (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)
  3. Julia Turzyniecka (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)
  4. Jakub Ukalski (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)
  5. Maciej Raczkiewicz (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)
  6. Tomasz Zieliński (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)
  7. Gabriel Buczak (Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. Macieja Rataja w Tomaszowie Lubelskim)
  8. Wiktor Obidziński (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)
  9. Maciej Zams (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)
  10. Julian Wiśniewski  (LO Centrum Szkół Mundurowych Zamość)

Trzej laureaci konkursu, którzy zdobyli największą liczbę punktów uhonorowanych zostanie nagrodami i dyplomami, natomiast laureaci z miejsc 4-10 otrzymali wyróżnienia, dyplomy oraz upominki od Akademii Zamojskiej i Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego..

Finał Konkursu Matematycznego AZ odbył się 6 lutego br.