Podzielili się krwią

Podzielili się krwią

3 litry krwi pełnej oraz 1,3 l osocza oddali uczniowie zamojskiego „Ekonomika” w ramach kolejnej odsłony akcji „Młoda Krew Ratuje Życie”.

Uczniowie ZSP nr 1 w Zamościu („Ekonomika”) po raz kolejny włączyli się do akcji „Młoda Krew Ratuje Życie”. 6 lutego br. udali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zamościu aby oddać krew i tym samym stać się honorowymi dawcami. Tym razem krew oddało ośmioro uczniów klas czwartych: Kacper Baraniecki, Kamil Wodyk, Ola Kobylarz, Daria Szoździńska, Kinga Buczek, Wojciech Kostrubiec, Wiktoria Zając, Izabela Szponar oraz opiekun Magda Białas. Razem udało się oddać prawie 3 litry krwi pełnej oraz 1,3 litry osocza.

Gorąco zapraszamy do włączenia się do akcji pozostałych pełnoletnich uczniów i powiększenia Drużyny Honorowych Dawców Krwi Ekonomika gdyż krew jest jak dotychczas lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym. Niezbędna jest w wielu stanach zagrożenia życia (masywne krwotoki, urazy, wypadki) jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom w tym nowotworowym – apelują młodzi krwiodawcy.