Konkurs Informatyczny AZ rozstrzygnięty!

Konkurs Informatyczny AZ rozstrzygnięty!

Łukasz Bałabuch z I LO im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim zwyciężył w Konkursie Informatycznym Akademii Zamojskiej. Kolejne miejsca na podium zajęli z kolei reprezentanci RCEZ w Biłgoraju: Maciej Fusiarz i Damian Ryczko. Rywalizacja była zacięta, a o kolejności miejsc zdecydowała dosłownie minuta.

Konkurs Informatyczny AZ odbył się w dwóch etapach. W pierwszym etapie wzięło udział ponad 150 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Biłgoraja, Hrubieszowa, Krasnegostawu, Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa. W etapie finałowym wzięło udział 20 uczniów z najlepszymi wynikami. Oba etapy konkursu odbyły się w formule on-line.

– Większość pytań wymagała przemyślenia, pomocniczych obliczeń, napisania programu, itp. Zakres tematyczny pytań pokrywał różne obszary informatyki: algorytmikę i programowanie, bazy danych, systemy i sieci komputerowe, grafikę komputerową, arkusz kalkulacyjny. Oprócz wiedzy liczył się również czas. Czołowa trójka uczestników Konkursu osiągnęła identyczny wynik punktowy, dlatego o kolejności na podium zdecydował czas, a konkretnie minuta – powiedział dr hab. inż. Krzysztof Pancerz, prorektor ds. nauki i rozwoju Akademii Zamojskiej i kierownik Zakładu Informatyki AZ.

Najlepiej z zadaniami przygotowanymi przez wykładowców Akademii Zamojskiej poradził sobie Łukasz Bałabuch. Uczeń I LO im. Bartosza Głowackiego zajął I miejsce i został zwycięzcą tegorocznej edycji Konkursu. II miejsce wywalczył Maciej Fusiarz z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, a III miejsce na podium zajął Damian Ryczko, również uczeń biłgorajskiego RCEZ.

Poniżej publikujemy „dziesiątkę” laureatów Konkursu Informatycznego 2023:

  1. Łukasz Bałabuch ((I Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim)
  2. Maciej Fusiarz (Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju)
  3. Damian Ryczko (Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju)
  4. Michał Suski (I Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim)
  5. Konrad Marzec (Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju)
  6. Dominik Petryk (Technikum New Technology w Zamościu)
  7. Karol Ożga (I Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim)
  8. Paweł Bielak (Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju)
  9. Przemysław Błaszczak (I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie)
  10. Bartłomiej Kowalczyk (I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie)

Finał Konkursu Informatycznego AZ odbył się 13 lutego br.