„Malowanie dobro czyniące” w AZ

„Malowanie dobro czyniące” w AZ

Studenci pedagogiki oraz rynku sztuki i zarządzania w kulturze wzięli udział w warsztatach „Malowanie dobro czyniące”, jakie odbyły się 2 marca br. w murach Uczelni.

Zajęcia poprowadził Wojciech Kowalski – artysta, plastyk, student pedagogiki, członek Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów, współwłaściciel Pracowni Artystycznej „Pod Frasobliwym Aniołem” w Płonce. Celem warsztatów było ukazanie idei niesienia pomocy dzieciom wykluczonym społecznie, o niskich szansach edukacyjnych mieszkających w Kenii, a także wsparcie działań charytatywnych. Tematykę prac wykonanych przez studentów i studentki zdominowały anioły.

Prace wykonane podczas warsztatów zostaną przekazane na kiermasz wielkanocny organizowany przez Sekcję Wolontariatu SKNP w ramach wsparcia akcji charytatywnej „Adopcja na odległość”, prowadzonej przez Stowarzyszenie „Diakonia Ruchu Światło-Życie”. Celem tego programu jest zapewnienie wsparcia finansowego konkretnemu dziecku w Kenii, dzięki któremu otrzyma wyżywienie, opiekę medyczną i rozpocznie edukację.