Walka i emocje były – lecz punktów zabrakło

Walka i emocje były – lecz punktów zabrakło

W meczu 17 kolejki LOTTO Superligi ostatnio rozpędzona drużyna PETRALANA TTS POLONIA Bytom – pokonała Akademię Zamojską Zamość 3:1.

Był to bardzo ważny mecz dla drużyny gości, przyjechali na prawdę zmotywowani, ponieważ potrzebowali punktów jak „tlenu”. W pierwszym pojedynku Gyeongtae Park troszkę pokrzyżował szyki bytomianinom i pewnie pokonał Jakuba Perka 3:1. Drugi starcie Przemysława Walaszka z Patrykiem Chojnowskim, który ostatnio jest w wyśmienitej formie zakończyło się zwycięstwem dwukrotnego złotego medalisty paraolimpijskiego – Patryka 3:0. Kolejne dwa pojedynki dostarczyły kibicom wielu emocji i mogły zakończyć się zupełnie inaczej, jednak Piotr Chodorski minimalnie 2:3 przegrał z chińczykiem Lichen Wangiem a Gyeongtae Parka pokonał Patryk Chojnowski 1:2.

Porażka nie była dla zamościan zbyt „bolesna”, bowiem nadal utrzymują oni pierwsze miejsce w grupie spadkowej, ale w tabeli zrobiło się „niesamowicie ciasno”. Przed zespołem trenera Piotra Kostrubca ostatnie dwa pojedynki, które zostaną rozegrane w kwietniu i które zadecydują o ostatecznym miejscu naszej drużyny.

Fot. Tomasz Tomczewski