„Township” w Galerii Fotografii Ratusz

„Township” w Galerii Fotografii Ratusz

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Galeria Fotografii Ratusz serdecznie zapraszają na wystawę fotografii Wojciecha Klimali, pt. “Township”. Wernisaż, z udziałem Autora, odbędzie się w najbliższy wtorek tj. 21 marca 2023 roku o godzinie 16:30 w Galerii Fotografii Ratusz.

Kilka lat temu przeczytałem krótką informację na temat sytuacji w RPA i uświadomiłem sobie, że moja wiedza o tym kraju jest ograniczona. Zaciekawiony kontekstem polityczno-społecznym wyruszyłem w podróż do Afryki, której dotąd nie znałem. Dostrzegłem wówczas wspólne mianowniki między historią naszego kraju i Republiki Południowej Afryki: dojrzewająca demokracja, ludzie-symbole przemian, proces wychodzenia z systemu totalitarnego. Dziś mieszkańcy RPA są wolnymi ludźmi i odczuwa się oddech zmian, ale kim są tam zwykli ludzie? W co wierzą? Co myślą i czują? Z jakimi wyzwaniami się mierzą? – pisze o swoich pracach autor.

Wojciech Klimala – polski fotograf i reżyser filmowy. Ukończył program DOK PRO dla profesjonalnych filmowców w Szkole Filmowej WAJDA. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich od 2012 r. i Związku Polskich Artystów Fotografików od 2022 r. Mieszka w Warszawie, pracuje na całym świecie – Los Angeles, Johannesburg i Toronto.