Białystok zdobyty!

Białystok zdobyty!

Trzy wygrane partie i w sumie zwycięstwo za trzy punkty zanotowali w ostatnim wyjazdowym meczu sezonu Superligi tenisa stołowego zawodnicy drużyny Akademia Zamojska Zamość.

Podopieczni trenera Piotra Kostrubca zmierzyli się z SBR Dojlidy Białystok – zespołem, który walczy o utrzymanie, co czasem bywa trudniejsze niż gra z liderem tabeli. Ponadto zawodnicy z Zamościa narzekali na problemy zdrowotne. Zapowiadało się, że mecz w Białymstoku będzie cięzką przeprawą i tak też było.

W pierwszym, bardzo wyrównanym pojedynku Piotr Chodorski pokonał 3:2 Patryka Zatówkę. W drugim Jakub Folwarski przegrywał już 0:2 z Tomaszem Lewandowskim. W trzecim secie udało mu się wygrać 14:12 i odwrócić losy pojedynku. Ostatecznie zawodnik z Zamościa wygrał 3:2. W trzeciej partii Andrew Baggaley pewnie pokonał Kamila Zdzienickiego 3:0 i takim samym rezultatem zakończył się cały mecz.

Dzięki zwycięstwu zespół Akademia Zamojska Zamość utrzymał pozycję lidera grupy spadkowej LOTTO Superligi i przybliżył znacząco do szansy gry w fazie play-off rozgrywek.