Starosta nagrodził młodych sportowców

24 kwietnia, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zamościu odbyło się wręczenie nagród za wybitne osiągnięcia sportowe w 2022 roku.

Listy gratulacyjne oraz nagrody dla najlepszych zawodników i trenerów wręczyli starosta zamojski Stanisław Grześko oraz wicestarosta zamojski Witold Marucha. Nagrodzeni zawodnicy są wychowankami takich klubów jak: Uczniowski Klub Sportowy CSW „Lider” Zamość, Klub Sportowy „Agros” Zamość, Uczniowski Klub Sportowy „Sorga” Zamość, Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska oraz Zamojski Klub Karate „Kyokushin”.

Uczniowski Klub Sportowy CSW „Lider” Zamość:

• Sławomir Dudek – Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego CSW Lider Zamość;
  • Edyta Dudek – Instruktor w sekcji sumo, pod jej opieką zawodnicy zdobywali wysokie lokaty podczas zawodów ogólnopolskich i wojewódzkich. Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w sumo do 23 lat Uczniowski Klub Sportowy ,,Lider’’ w klasyfikacji drużynowej uplasował się na trzecim miejscu w kraju;
  • Marek Makowski – zdobył III miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców do 23 lat w sumo w Ropczycach;
  • Weronika Gabryel – wywalczyła II miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w sumo do 23 lat w Ropczycach ;
  • Kinga Kycko – zdobyła III miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w sumo do 23 lat w Ropczycach;
  • Julia Zwolak – wywalczyła III miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w sumo do 23 lat w Ropczycach.

• Korol Kuzdra – zajął III miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w trójskoku w Lublinie;
  • Nikola Branecka – zajęła III miejsce podczas Międzywojewódzkich Mistrzostwach w skoku wzwyż w Białymstoku.

Uczniowski Klub Sportowy „Sorga” Zamość:

• Marcin Nowicki – Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sorga” Zamość;
  • Ryszard Radliński – Trener Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sorga” Zamość;
  • Marta Gruszkiewicz – V-ce Mistrzyni Europy Młodzieżowców, brązowa medalistka Mistrzostw Europy Młodzieżowców i Seniorek w sumo;
  • Agata Kucner – Drużynowa Mistrzyni Europy Młodzieżowców, V-ce Mistrzyni Polski Młodzieżowców i brązowa medalistka  i Seniorek w sumo;
  • Łukasz Naworol – mistrz Europy Młodzieżowców, młodzieżowy Mistrz Polski w sumo;
  • Kacper Machalski -Młodzieżowy Mistrz Polski w sumo.

• Oliwia Sudak – VII miejsce w biegu na orientację podczas Mistrzostw Polski;
  • Marta Sierkowska – VII miejsce w biegu na orientację podczas Mistrzostw Polski.

Zamojski Klub Karate „Kyokushin”:

• Krzysztof Policha – Prezes Zamojskiego Klubu Karate „Kyokushin”, trener, zawodnik Mistrzostw Polski, Europy, turniejów międzynarodowych a także krajowych;
  • Martyna Nowosad – otrzymała powołanie do składu Kadry Narodowej Kyokushin na 35 Wagowe Mistrzostwa Europy Warna 2022. Zajęła I miejsce w kategorii kumite juniorek młodszych podczas Międzynarodowego turnieju karate Kyokushin w Białymstoku. Medalistka ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów Karate;
  • Mikołaj Łoza – otrzymał powołanie do składu Kadry Narodowej Kyokushin na 35 Wagowe Mistrzostwa Europy 2022 Warna. Medalista ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów. Wywalczył I miejsce w kategorii kumite na Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w Dukli;
  • Jakub Przyczyna – otrzymał powołanie do składu Kadry Narodowej Kyokushin na 35 Wagowe Mistrzostwa Europy 2022 Warna. Medalista ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów. Zdobył III miejsce w kategorii kumite Junior młodszy podczas Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin w Białymstoku;
  • Dawid Kania – otrzymał powołanie do składu Kadry narodowej Kyokushin na 35 Wagowe Mistrzostwa Europy Warna 2022. Zajął I miejsce podczas Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin w Białymstoku;
  • Alan Kania – I miejsce w kategorii kata Młodzik podczas Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin w Białystoku, otrzymał powołanie do składu Kadry Narodowej Kyokushin na 35 Wagowe Mistrzostwa Europy Warna 2022;
  • Adam Łój – zajął II miejsce w kategorii kumite senior podczas Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin 2022 w Białymstoku oraz wywalczył v-ce Mistrzostwo Polski Młodzieżowców w Katowicach;
  • Maria Łochin – zajęła III miejsce w kategorii kumite juniorek młodszych podczas Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin w Dukli, II miejsce w kategorii kumite juniorek młodszych na Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin Pamięci Żołnierzy Niezłomnych w Kąkolewnicy.

Źródło: Powiat Zamojski