Przed nami jubileuszowy XX Eurofolk!

Przed nami jubileuszowy XX Eurofolk!

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa XX edycja Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Eurofolk”. Festiwal odbędzie się w dniach 11 – 16.07.2023 r., a udział w nim weźmie 6 zespołów folklorystycznych z Meksyku, Korei, Serbii, Bułgarii, Rumunii i Ukrainy.

W ramach Festiwalu zaplanowane są koncerty zespołów folklorystycznych i folkowych, zabawy folkowe połączone z nauką tańców ludowych, happeningi taneczne dla dorosłych i dzieci, kiermasz sztuki ludowej oraz produktów regionalnych. Wszystkie koncerty i imprezy festiwalowe cieszą się dużą popularnością, o czym świadczy ilość widzów zgromadzonych podczas ich trwania zarówno na Rynku Wielkim w Zamościu, jak i na koncertach zorganizowanych w terenie.

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli  Poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek oraz Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk. Portal Akademicki „Skafander” jest patronem medialnym „Eurofolku”.

Fot. Paweł Nowak, roztocze.net