„Powroty” w ZDK

„Powroty” w ZDK

Stowarzyszenie Kultura dla Zamościa oraz Zamojska Grupa Fotograficzna zapraszają na wernisaż wystawy „Powroty” Krystyny Małgorzaty Dołowskiej – prezesa Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców w Zamojskim Domu Kultury.

Autorka zabiera widza w nieznaną podroż w przeszłość. Poszukuje i analizuje efekt przemijania. Pokazuje  nam  miejsca i przedmioty  zapomniane, posiadające jednak  w  swej strukturze wartości,  dające  twórcy nie tylko natchnienie, ale lepsze poznanie materii.

Upływ czasu jest w życiu szalenie ważny, ale trzeba umieć się z nim oswoić. Przeszłość stanowi ogromny bagaż wiedzy i doświadczeń, z których powinniśmy umieć korzystać, dla dobra teraźniejszości i przyszłości. Nie mamy na czas wpływu, więc wykorzystajmy jego upływ jak najlepiej.  Czas można symbolicznie zatrzymać w miejscu. Autorka dokonuje wyboru, szuka ciekawych konstrukcji, fragmentów, nastroju, światłocienia. Jej sposób patrzenia i odczuwania świata jest przemyślany i bardzo osobisty. Zmusza do refleksji.

Otwarcie wystawy i spotkanie z autorką 31 maja 2023 roku o godz. 17.00 w Zamojskim Domu Kultury. Wystawa czynna do końca czerwca.