Tak świętowali studenci AZ (ZDJĘCIA)

Tak świętowali studenci AZ (ZDJĘCIA)

Za nami Juwenalia 2023 Akademii Zamojskiej. Był piknik studencki pełen gier i rozrywki, a wydarzenie zwieńczył koncert juwenaliowy na Rynku Wielkim w Zamościu, podczas którego zagrali: DJ Piotr Niedźwiedź, grupa Michałek, PlanBe oraz Dawid Kwiatkowski.

Juwenalia rozpoczęły się 18 maja symbolicznym przekazaniem władzy przez prorektora ds. kształcenia Akademii Zamojskiej  mec. dr. Ryszarda Pankiewicza na ręce Wiktorii Puzio – przewodniczącej Rady Samorządu Studenckiego AZ. Ceremonia przekazania władzy odbyła się przed budynkiem Akademii Zamojskiej przy ul. Zamoyskiego 64. Tam też miał miejsce piknik studencki, w trakcie którego serwowano szaszłyki, kiełbaski z grilla i coś dla ugaszenia pragnienia. O oprawe muzyczną pikniku zadbał DJ Piotr Niedźwiedź. Studenci wzięli też udział w rozgrywkach e-sportowych, które przygotowali dla nich przedstawiciele Zamojskiej Ligi E-sportowej. Piknik był też okazją do integracji studentów ze wszystkich kierunków kształcenia w Akademii Zamojskiej.

Drugi dzień juwenaliów to koncert na Rynku Wielkim w Zamościu, podczas którego dla studentów Akademii Zamojskiej oraz zgromadzonej publiczności wystąpił znany z programu The Voice Kids i ogólnopolskich festiwali wokalista Dawid Kwiatkowski. Koncert rozpoczął klubowymi rytmami DJ Piotr Niedźwiedź, który na co dzień jest studentem AZ. Następnie na scenie przed zamojskim ratuszem zaprezentowała się rockowa grupa Michałek. Coś dla siebie podczas koncertu znaleźli również miłośnicy hip hopu, bowiem kolejnym bohaterem koncertu był raper PlanBe. Publiczność dała się ponieść jego muzyce i była żądna bisów. Zwieńczeniem koncertu był występ gwiazdy Juwenaliów Akademii Zamojskiej – Dawida Kwiatkowskiego. Na jego koncert oprócz studentów i młodzieży z regionu przybyły fanki z różnych stron Polski – Podkarpacia, Mazowsza czy Wielkopolski oraz Podlasia. Publiczność usłyszała jego największe hity jak: „Bez Ciebie”, czy „Proste”, „Idziesz ze mną”, „Cafe de paris”. Zabawa była wyśmienita.

Następne juwenalia już za rok. Chętni, którzy chcieliby dołączyć do społeczności Akademii Zamojskiej i kolejne juwenalia świętować już jako studenci mogą to zrobić rozpoczynając naukę na jednym z wielu oferowanych przez AZ kierunków studiów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.

Partnerami Juwenaliów AZ były: Miasto Zamość, OSiR w Zamościu, ZDK, Zamojska Grupa Motocyklowa, Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Jana Zamoyskiego w Zamościu i Zamojska Liga E-sportowa.

Sponsorzy juwenaliów: Derkom, Stalprodukt, Brama Spotkań, Restauracja Renesans, Artis Hotel & Spa, Broadway Club Zamość,  Castorama Zamość, Drukarnia Zamdruk, PSS Społem Zamość, Tauro Burger, Studio Deltapix.