Studenci AZ poznali pracę policji „od kuchni”

Studenci AZ poznali pracę policji „od kuchni”

Studenci kierunku bezpieczeństwo narodowe Akademii Zamojskiej odwiedzili Komendę Miejską Policji w ramach dni otwartych, które odbyły się 24 maja b.r. Wydarzenie umożliwiło poznanie tajników zawodu policjanta oraz zasady rekrutacji do służby. Funkcjonariusze Komendy przygotowali wiele atrakcji dla zwiedzających, które nie tylko miały cel informacyjny, ale również inspirujący do podjęcia służby w Policji.

Prowadzący szkolenie instruktor z zakresu taktyk i technik interwencyjnych, funkcjonariusz z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego, zaprezentował metody obezwładniania osób niebezpiecznych, a także opowiedział jak obronić się przed agresorem. Studenci ćwiczyli chwyty samoobrony, które mogą być przydatne w sytuacji ewentualnego ataku. Odwiedzający zamojską Policję studenci mieli również możliwość poznania funkcjonariuszy  Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie. Zapoznali się ze specyfiką służby tej elitarnej formacji oraz oglądali sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy podczas działań. Wyposażenie pokazał także technik kryminalistyki, który opowiedział o rodzajach śladów, metodach ich ujawniania i zabezpieczania. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zamojskiej Komendy Policji zaprezentowali policyjne motocykle i radiowozy. Studenci mieli niepowtarzalną okazję wypróbowania możliwości pojazdów policyjnych. Szczególną atrakcją dla zwiedzających była rozmowa z przewodnikiem policyjnego psa oraz prezentacja umiejętności jego podopiecznego. Przewodnik zademonstrował tresurę psa. Studenci obejrzeli także pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Studenci Akademii Zamojskiej z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem uczestniczyli w dniach otwartych Komendy Policji w Zamościu. Wydarzenie stanowiło uzupełnienie ich wiedzy teoretycznej, a w niektórych przypadkach zmotywowało do rekrutacji celem podjęcia pracy w Policji.