„Dzień Grecki” w ZS nr 1 w Hrubieszowie

„Dzień Grecki” w ZS nr 1 w Hrubieszowie

2 czerwca w ZS nr 1 w Hrubieszowie zorganizowano „Dzień Grecki” stanowiący rodzaj podsumowania praktyk zawodowych  i szkoleń, w których uczestniczyła młodzież i nauczyciele tej szkoły. Wspomnieniom tego niezwykłego czasu towarzyszyło także uroczyste wręczenie certyfikatów potwierdzających udział w praktykach, a także rozstrzygnięcie konkursu „Dzień z Grecją i Erasmusem+.

Dodatkową atrakcją była możliwość degustacji wspaniałych przysmaków kojarzących się z kuchnią grecką przygotowanych przez młodzież i nauczycieli.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście:  Marzanna Bednarczuk – Dyrektor Szkoły Podstawowowej nr 3 w Hrubieszowie wraz z uczniami,  Edyta Targońska – Wicedyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie,  Renata Tor – Instruktor gastronomiczno – cukierniczy z Centrum Integracji Społecznej przy punkcie gastronomicznym Hrubieszowskie Przysmaki oraz Joanna Rugała – manager Gniecki Hotel & Restaurant reprezentująca Przemysława Gnieckiego, których powitała  Anna Wiśniewska – Dyrektor Szkoły.

Konkurs z cennymi nagrodami, w którym wzięli udział uczestnicy wyjazdu, polegał na wykonaniu 4 zadań. Należało przygotować filmik „Mój pobyt w Grecji”, ułożyć hasło reklamujące wyjazd, przygotować plakat „Ekologicznie w Grecji” oraz przesłać zdjęcie związane z przebiegiem praktyk w Grecji, rekreacją lub przyrodą.

Po dokładnym zapoznaniu się ze zgłoszonymi pracami i podsumowaniu punktów z poszczególnych kategorii, komisja konkursowa wyłoniona 3 zwycięzców, przyznano także 3 wyróżnienia.

Laureaci:

I miejsce – Natalia Harapiuk

II miejsce – Katarzyna Wojtak

III miejsce – Emilia Bogowska

Wyróżnienia:

Weronika Chimczuk

Emilia Góral

Julia Znajomska

Laureatom i wyróżnionym jeszcze raz serdecznie gratulujemy, a pozostałym dziękujemy za udział.

Wyjazd grupy możliwy był dzięki wsparciu udzielonemu przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie. Projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000064243 realizowany przez Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie w ramach akredytowanego projektu realizowanego ze środków Unii Europejskiej Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenia.