Dwa medale Mistrzostw Polski U-23

Fantastyczną formę w miniony weekend (1-2.07.2023r.) zaprezentowała sprinterka KS Agros Zamość Monika Romaszko na stadionie OSiR we Włocławku. Po sukcesie na Drużynowych Mistrzostwach Europy, dobra passa Moniki się nie kończy. Podczas Mistrzostw Polski U23 zawodniczka do ostatnich metrów walczyła o zwycięstwo.

Ze znakomitym wynikiem 11.32 w biegu na 100 metrów wygrała Monika Romaszko, poprawiając tym samym rekord życiowy i przesunęła się na szesnaste miejsce w polskich tabelach historycznych. W biegu na 200 metrów kobiet Monika zajęła 2 miejsce z wynikiem 23.31.

Sprinterka KS Agros Zamość już w dniach 12-16 lipca poleci do Finlandii zawalczyć o najwyższe miejsca na podium podczas Mistrzostw Europy U23. Monika Romaszko będzie reprezentować barwy biało-czerwone podczas biegu na 100 oraz 200 metrów.

W trójskoku kobiet Kinga Staszczuk, reprezentująca barwy KS Agros Zamość, zajęła 5 miejsce z wynikiem 12.16. Kinga pobiła rekord sezonu. Jakub Pietrusa w biegu na 100 metrów eliminacje zakończył z wynikiem 11.04.

Wszystkim zawodnikom oraz trenerom należą się gratulacje.

Źródło: KS Agros Zamość