Utalentowani sportowcy rozpoczną studia w AZ

Utalentowani sportowcy rozpoczną studia w AZ

Akademia Zamojska poza kształceniem i badaniami naukowymi stawia również na rozwój talentów sportowych swoich studentów. Wśród nich są tenisiści stołowi, sztangiści, a także piłkarze ręczni, którzy mogą pochwalić się medalowymi osiągnięciami. W nowym roku akademickim studia w Uczelni rozpoczną kolejni sportowcy.

Od października studentami AZ będą Dawid Skiba i Mateusz Czerwonka. Obaj będą łączyć grę w Padwie ze studiami w Akademii Zamojskiej. Dawid jest obrotowym, a Mateusz rozgrywającym. Obaj mają już za sobą występy w Lidze Centralnej. Razem z Padwą w sezonie 2022/23 zajęli 4. miejsce w turnieju 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów w Zabrzu, a także 4. miejsce rozgrywkach II ligi seniorów. W tym roku wiek juniora kończą zawodnicy z rocznika 2004 i wybierają się na studia.

W Akademii Zamojskiej studia rozpocznie również nowy zawodnik Padwy, 19-letni Kamil Szeląg, który do zamojskiego zespołu przechodzi z Górnika Zabrze. Jako zawodnik Górnika w 2021 r. zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych i został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego. Zaczął też uczestniczyć z treningach I zespołu, grającego w Superlidze. W 2023 r. Kamil został natomiast mistrzem Polski juniorów! Równolegle Kamil występował w drugiej drużynie Górnika, grającej w II lidze. W minionym sezonie w 16 meczach II ligi zdobył 119 bramek, a jego drużyna zajęła I miejsce. Ogółem, w barwach Górnika Zabrze, w 44 spotkaniach II ligi zaliczył 270 trafień.

Przypomnijmy, że Akademia Zamojska wspiera swoich studentów w rozwoju ich sportowych pasji. Reprezentacja AZ – w składzie: Jakub Folwarski, Konrad Kulpa, Damian Węderlich, Jan Zandecki – sięgnęła w tym roku po złoto Akademickich Mistrzostw Polski oraz Akademickich Mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Klaudia Luterek i Kacper Magielnicki zdobyli z kolei złote medale Mistrzostw Polski AZS w podnoszeniu ciężarów.  Złote medale Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w lekkiej atletyce wywalczyła Izabela Jastrząb.