Młodzi krótkofalowcy uczcili Powstanie Warszawskie

Młodzi krótkofalowcy uczcili Powstanie Warszawskie

Uczniowie zamojskiego „Elektryka” (ZSP nr 3) Miłosz Kosecki i Daniel Gontarz wzięli udział w zawodach KREW I WALKA, reprezentując Zamojski Klub Krótkofalarski SP8PZA. Zawody te upamiętniały Powstanie Warszawskie i miały na celu uczczenie pamięci poległych w trakcie tego bohaterskiego wydarzenia. W sumie wykonali 95 łączności.

Organizatorem zawodów był Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju, a trwały one od godziny 17 do 19. W pierwszej minucie zawodów zachowana była cisza radiowa, aby oddać hołd i szacunek poległym.

Celem tych zawodów było upamiętnienie męstwa żołnierzy Armii Podziemnej, którzy dzielnie walczyli podczas Powstania Warszawskiego w 1944 roku, oraz wszystkich osobom, które aktywnie wspierały to powstanie zbrojne. Poprzez te zawody chcieliśmy uhonorować patriotyczne postawy dzieci, młodzieży i cywilnej ludności Warszawy, które przez heroiczne 63 dni stawiły czoła niemieckiemu okupantowi.

Złożenie tego hołdu ma szczególne znaczenie, abyśmy pamiętali o bohaterstwie tych, którzy walczyli za wolność i niepodległość naszego kraju w trudnych czasach Powstania Warszawskiego. To także okazja do wyrażenia szacunku dla wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszych wartości i ojczyzny.