Agnieszka Chylińska wystąpi w Zamościu

Agnieszka Chylińska wystąpi w Zamościu

Piosenkarka i jurorka telewizyjnego talent show, Agnieszka Chylińska, wystąpi 12 sierpnia br. w Zamościu. Artystka będzie gwiazdą Zamojskiego Winogrania.

Agnieszka Chylińska to polska piosenkarka, autorka tekstów, felietonistka, osobowość telewizyjna oraz autorka książek dla dzieci. W latach 1994–2003 wokalistka zespołu O.N.A., którego twórczość klasyfikowana jest jako pop-rock, hard rock i heavy metal. Nagrania formacji rozeszły się w nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy, co uplasowało ją w czołówce polskiego rocka. W latach 2003–2006 wokalistka grupy Chylińska, projektu kontynuującego brzmienie z twórczości O.N.A. Od 2009 artystka solowa, wydała cztery albumy studyjne: Modern Rocking (2009), Forever Child (2016), Pink Punk (2018) i Never Ending Sorry (2022). Trzy z nich dotarły do pierwszego miejsca polskiej listy sprzedaży OLiS. Za sprzedaż swoich albumów otrzymała jedną potrójną platynową płytę, jedną platynową i dwie złote. Laureatka czterech Eska Music Awards, dwóch Superjedynek, Bursztynowego Słowika i Złotej Telekamery. W styczniu 2002 nagrodzona Paszportem „Polityki” za „drapieżny głos, który jest najlepszym instrumentem zespołu O.N.A., za teksty piosenek i niebywałą energię na scenie”.

W Zamościu Agnieszka Chylińska zagra 12 sierpnia br. podczas Zamojskiego Winogrania. Jej występ poprzedzi suuport w wykonaniu Zuzy Jabłońskiej, finalistki pierwszej polskiej edycji The Voice Kids.

Więcej o występie Agnieszki Chylińskiej i Zamojskim Winograniu dowiecie się z wydarzenia na Facebooku.

Fot. Wikipedia