Z Akademią Zamojską na serio i z humorem w świat nauki

Z Akademią Zamojską na serio i z humorem w świat nauki

Szykuje się wielka wakacyjna przygoda ze światem nauki. To, że może być fajna i przekazywana w ciekawy sposób, przekonają się wszyscy, którzy wezmą udział w cyklu pikników naukowych „Akademia Zamojska dla nauki”. Już od 13 sierpnia w kilkunastu miejscowościach województwa lubelskiego pokażą to wykładowcy Akademii Zamojskiej oraz przedstawiciele Laboratoriów Przyszłości, Centrum Nauki Kopernik i Głównego Urzędu Miar.

Zachęceni ubiegłorocznym sukcesem naszych pikników, postanowiliśmy kontynuować nasze spotkania z mieszkańcami województwa lubelskiego. Ideą przedsięwzięcia jest promocja nauki i rozbudzenie pasji do poznawania różnych dziedzin wiedzy, zarówno nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, jak również nauk humanistycznych i społecznych. Ponadto w trakcie imprez młodzież będzie mogła zapoznać się z ofertą praktycznych studiów na topowych i perspektywicznych kierunkach studiów, jakie oferuje nasza Uczelnia – mówi dr hab. Paweł Skrzydlewski, rektor Akademii Zamojskiej

Uczelnia i jej partnerzy przygotowali bogaty program cyklu wydarzeń, pełen eksperymentów, gier, zabaw i pokazów. Jedną z atrakcji pikników będzie z pewnością pokaz robota humanoidalnego. Z kolei pasjonaci nowych technologii będą mogli poznać maszyny i urządzenia z nowoczesnych laboratoriów oraz pracowni Akademii Zamojskiej. Dla chętnych zaplanowano także naukę pierwszej pomocy oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Niewątpliwą atrakcją będą również eksperymenty fizyczne i chemiczne. Miłośników historii powinny zainteresować pokazy mody historycznej, zaś dla tych, którzy lubią bardziej ekstremalne klimaty, odbędzie się prezentacja technik surwiwalowych. W ramach imprez zaplanowano również gry m.in. z dziedziny finansów i rachunkowości oraz zabawy językowe, zajęcia plastyczne, gry rozwijające logiczne myślenie.

W tym roku piknik „Akademia Zamojska dla nauki” rozpoczną się 13 sierpnia, od spotkania w Opolu Lubelskim. Następne odbędą się w: Zamościu, Janowie Lubelskim, Hrubieszowie, Świdniku, Poniatowej, Ostrowie, Kazimierzu Dolnym, Bełżycach, Nałęczowie, Stoczku Łukowskim.

Pikniki naukowe „Akademia Zamojska dla nauki” – terminy:

13 sierpnia – Opole Lubelskie

20 sierpnia – Zamość

26 sierpnia – Janów Lubelski

27 sierpnia – Hrubieszów

3 września – Świdnik

10 września – Poniatowa

17 września – Ostrów Lubelski

24 września – Kazimierz Dolny

1 października – Bełżyce

7 października – Nałęczów

8 października – Stoczek Łukowski