Chciała przez Internet kupić psa, straciła pieniądze

Chciała przez Internet kupić psa, straciła pieniądze

23-latka z gminy Zamość skorzystała z ogłoszenia o możliwości zakupu psa. Była przekonana, że ofertę zamieścił hodowca. Telefonicznie umówili datę odbioru szczeniaka, wcześniej wpłaciła zaliczkę. Po przelaniu pieniędzy kontakt ze sprzedającym się urwał. Jak się okazało ofertę zredagował oszust, który podszył się pod prawdziwego hodowcę. 23-latka straciła 700 zł.

23-letnia mieszkanka gminy Zamość na jednym z portali ogłoszeniowych zauważyła ofertę sprzedaży psa. W treści ogłoszenia była informacja, że sprzedającym jest hodowca tych zwierząt, a psa można odebrać tylko na miejscu. W ogłoszeniu podany był numer telefonu. 23-latka zadzwoniła i poprosiła o szczegółowe informacje na temat sprzedawanego szczeniaka. Umówili również datę odebrania psa. Jednak wcześniej pokrzywdzona musiała zapłacić zaliczkę w wysokości 700 złotych. Przelała więc pieniądze na wskazane konto. Poprosiła też o wysłanie potwierdzenia przelewu. Jednak nie otrzymała pokwitowania, urwał się również kontakt ze sprzedawcą. Próbowała telefonować na numery wskazane w ogłoszeniu jednak były nieaktywne. Za pośrednictwem Internetu odnalazła hodowlę, która miała wystawić ofertę. W rozmowie z pracownikiem dowiedziała się, że to nie oni zredagowali ogłoszenie. 23-latka uświadomiła sobie, że została oszukana, sprawę zgłosiła policjantom.  

Decydując się na zakupy przez Internet zachowajmy ostrożność. Wybierajmy sprawdzonych sprzedawców, z pewną historią działalności na rynku, czytajmy komentarze na ich temat i dokładnie weryfikujmy umieszczane oferty oraz ich autorów.

Źródło: KMP w Zamościu

Fot. pixabay.com