Już wkrótce 2. Zlot Pojazdów Zabytkowych pod Roztoczańskim Muzeum PRL w Zamościu

Już wkrótce 2. Zlot Pojazdów Zabytkowych pod Roztoczańskim Muzeum PRL w Zamościu

Już 27 sierpnia br. odbędzie 2. Zlot Pojazdów Zabytkowych pod Roztoczańskim Muzeum PRL w Zamościu. Impreza jest częścią Festiwalu „Zamość na okrągło”.

– Do udziału zapraszamy właścicieli pojazdów (samochodów i motocykli) wyprodukowanych w latach 1944-1992. Tutaj wyjątkiem z racji swojego święta (kultowy Fiat 126p obchodzi w tym roku 50-te urodziny) są „maluchy”, których nie dotyczy w/w okres produkcji. Zapraszamy zatem także Eleganty i Happy Endy. Jeśli nie łapiesz się w powyższych ramach czasowych czy kategoriach nie przejmuj się i mimo wszystkich wyślij zgłoszenie – Twoją szansą jest „dzika karta” – zachęcają organizatorzy.

Do udziału w zlocie wymagane jest zgłoszenie (bez niego nie będzie możliwości wjazdu pojazdem na teren wydarzenia oraz udziału w paradzie). Prezentacja pojazdów odbędzie się pod muzeum przy ul. Weteranów 6, a zakończy się paradą ulicami miasta z metą na Rynku Wielkim w Zamościu.

Podczas części konkursowej wyróżnione zostaną najbardziej oryginalne pojazdy, ale odbędą się także inne konkursy, np. na najciekawszy strój związany z minioną epoką. Będą także atrakcje dla publiczności, m.in. konkursy wiedzy o PRL z nagrodami.

𝗣𝗥𝗢𝗚𝗥𝗔𝗠 (ul. Weteranów 6):
𝟭𝟬:𝟬𝟬-𝟭𝟮:𝟬𝟬 rejestracja uczestników zlotu, którzy zgłosili się do 20 sierpnia i otrzymali potwierdzenie udziału
𝟭𝟮:𝟬𝟬 oficjalne rozpoczęcie zlotu
𝟭𝟮:𝟭𝟱-𝟭𝟰:𝟯𝟬 prezentacja pojazdów, konkursy, wręczenie nagród
𝟭𝟰:𝟯𝟬 parada (przejazd ulicami miasta na Rynek Wielki)
𝟭𝟱:𝟬𝟬-𝟭𝟲:𝟬𝟬 pokaz klasyków na Rynku Wielkim i wręczenie nagród (m.in. nagrody publiczności)

Zgłoszenia nalezy kierować możliwie jak najszybciej (najpóźniej do dnia 20 sierpnia) na e-mail: roztoczanskiemuzeumprl@gmail.com
W treści należy podać informacje:
1. Imię i nazwisko kierowcy.
2. Marka/model pojazdu, rok produkcji oraz nr rejestracyjny pojazdu.
3. Numer telefonu do kontaktu podczas zlotu.
4. Imiona (+ ew. nazwiska) osób towarzyszących.
5. Informację skąd przyjeżdżacie i ile to kilometrów od Zamościa.
6. Zdjęcie pojazdu, które zostanie opublikowane na wydarzeniu na Facebooku (w ten sposób odbędzie głosowanie na Nagrodę Publiczności).
7. Ewentualnie prośba o ciekawostki o pojeździe, przyznanych nagrodach, materiały prasowe, filmy, itp. – będziemy publikować materiały na FB wydarzenia.

Uczestnicy zlotu, którzy zgłoszą swój udział w wydarzeniu, otrzymają pakiet startowy z upominkami (m.in. pamiątkowe naklejki zlotu, magnesy), a także będą mogli bezpłatnie zwiedzić w tym dniu muzeum.