„Tu jestem – w tych światach” – wystawa grafiki dr Elżbiety Gnyp

„Tu jestem – w tych światach” – wystawa grafiki dr Elżbiety Gnyp

Zapraszamy na wernisaż wystawy grafiki autorstwa dr Elżbiety Gnyp pt. „Tu jestem – w tych światach”, który odbędzie się w Zamościu w Galerii 77 (Hotel 77) przy ul. L. Zamenhofa 77 dnia 26 sierpnia 2023 r. o godz. 19.00.

Dr Elżbieta Gnyp – artystka malarska, kuratorka wystaw sztuki współczesnej, animatorka kultury. Realizuje prace w obszarze różnych mediów: malarstwa, rysunku, grafiki, fotografii, ilustracji, autorka ok. 200 tekstów o sztuce i kulturze. Wykłada w Akademii Zamojskie w Zamościu na kierunku: Rynek Sztuki i zarządzanie w kulturze.

Wystawa jest twórczym dialogiem podjętym przez autorkę z poezją Bolesława Leśmiana i hołdem złożonym wielkiemu poecie w 100-letnią rocznicę przyjazdu do Zamościa. „Tu jestem – w tych światach” jest kontynuacją i rozszerzeniem pojęć i zagadnień podejmowanych w cyklu pt. „nie widać nic, a – widać”. Inspiracją do powstania grafik był świat poezji i piękno strof wierszy.

Cykl grafik „Tu jestem – w tych światach” powstał w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Zamość ‘2023 r.

W programie wydarzenia (obok wystawy grafiki):

godz. 20.00 – koncert poezji śpiewanej Adama Szabata pt. „Szabat u Leśmiana” połączony z promocją autorskiej płyty pt. „Szabat u Leśmiana”.

Autorką projektu graficznego plakatu wystawy jest Paulina Wujec – studenta Rynku sztuki i zarządzania w kulturze Akademii Zamojskiej.