Zostań magistrem w Akademii Zamojskiej!

Zostań magistrem w Akademii Zamojskiej!

Marzysz o karierze prawnika? Zdobywaj wiedzę i praktyczne umiejętności oraz ucz się od profesjonalistów. Zajęcia na kierunku prawo w Akademii Zamojskiej poprowadzą nie tylko naukowcy, ale również adwokaci, radcowie prawni, sędziowie, prokuratorzy czy notariusze. Dzielą się ze studentami AZ swoją wiedzą ale i doświadczeniem. Uczelnia daje również możliwość uzyskania tytułu magistra na kierunkach takich jak: bezpieczeństwo narodowe, finanse i rachunkowość, pedagogika, pielęgniarstwo, położnictwo czy rynek sztuki i zarządzanie w kulturze. Jest w czym wybierać!

Studia na kierunku prawo w AZ mają profil praktyczny. Co to konkretnie oznacza? Planując obsadę kadrową Akademia Zamojska zaprosiła do współpracy praktyków, fachowców, także z innych dużych miast akademickich, których doświadczenie zawodowe potwierdza szansę na sukces.   

 – Prawo w Akademii Zamojskiej jest wykładane w sposób nowoczesny i skuteczny: od praktycznych przykładów – do teorii. Taki sposób prezentacji zagadnień prawnych jest znacznie ciekawszy od tradycyjnego podejścia, skoncentrowanego na rozważaniach teoretycznych. Powinno to także przynieść bardzo dobry efekt w kontekście przygotowania do egzaminów na aplikacje – mówi adwokat, dr hab. Szymon Byczko, prof. Uniwersytetu Łódzkiego, który prowadzi zajęcia ze studentami prawa w AZ.

Kadra na tym kierunku składa się w dużej mierze z praktyków, min.: sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, komorników – wylicza mec. dr Ryszard Pankiewicz, adwokat,  kierownik Zakładu Prawa Akademii Zamojskiej oraz podkreśla nacisk na praktyczne umiejętności w trakcie studiów – Uzupełnieniem wiedzy zdobytej w murach uczelni są praktyki zawodowe, które będą odbywały się m.in.: w sądach powszechnych, prokuraturze, kancelariach adwokackich, kancelariach radców prawnych, kancelariach notarialnych, kancelariach komorniczych, a także w organach administracji rządowej i samorządowe. 

Warto zaznaczyć, że studia na kierunku prawo w AZ są bezpłatne, co daje młodzieży z regionu szansę na zdobycie dyplomu prawnika bez konieczności wyjazdu do innego miasta, daleko od miejsca zamieszkania i w konsekwencji ponoszenia większych kosztów utrzymania. 

Oprócz jednolitych studiów na kierunku prawo Akademia Zamojska daje szansę zdobycia tytułu magistra na kierunkach takich jak: bezpieczeństwo narodowe, finanse i rachunkowość, pedagogika, pielęgniarstwo, położnictwo czy rynek sztuki i zarządzanie w kulturze. Kierunki te odpowiadają wyzwaniom rynku pracy, na którym absolwenci tych kierunków są poszukiwaniu zarówno przez instytucje państwowe, jak również przez prywatne przedsiębiorstwa i firmy. Jak podaje raport Barometr Zawodów, wśród najbardziej poszukiwanych specjalistów są właśnie: pielęgniarki i położne, księgowi, finansiści, pedagodzy oraz zawody związane ze służbami mundurowymi.

Studia na tych kierunkach odbywają się w dwóch etapach: studia I stopnia, trwają 3 lata i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata, a następnie studia II stopnia po 2 latach kończą się uzyskaniem tytułu magistra. Podobnie jak w przypadku prawa, są to studia o profilu praktycznym, na których oprócz wykładowców akademickich zajęcia prowadzą również eksperci i praktycy w danych dziedzinach. Zarówno studia I jak też II stopnia odbywają się w Akademii Zamojskiej, bez konieczności wyjazdów od dalej położonych miast.

Ponadto Akademia Zamojska daje szansę zdobycia tytułu inżyniera na kierunkach: logistyka oraz mechanika i budowa maszyn oraz licencjata na kierunkach: filologia angielska, informatyka, turystyka i rekreacja. Uczelnia czeka również na decyzję Ministerstwa Edukacji i Nauki w sprawie uruchomienia nowych kierunków: fizjoterapii (jednolite studia magisterskie) oraz ratownictwa medycznego (studia licencjackie). Z pełną ofertą studiów w Akademii Zamojskiej można zapoznać się pod adresem: www.akademiazamojska.edu.pl