Kolarskie sukcesy zamojskich policjantów

Kolarskie sukcesy zamojskich policjantów

Policjanci z zamojskiej komendy na czele z Komendantem Miejskim Policji w Zamościu insp. Wiesławem Pawlukiem z sukcesami zakończyli kolejne kolarskie zmagania. Ścigając się w Kraśniku podczas X Ogólnopolskiego Maratonu EKOLAND MTB o Puchar Ministra Sportu i Turystyki w kategorii „Policjanci” zajęli dwa pierwsze miejsca na podium. Radosław Wasilewski wygrał też maraton w kategorii OPEN i wiekowej, a insp. Wiesław Pawluk w swojej kat. wiekowej był drugi. Natomiast Monika Mazur była najlepsza wśród startujących w wyścigu kobiet i najlepsza w swojej kategorii.

W niedzielę 3 września w Kraśniku już po raz dziesiąty odbył się Ogólnopolski Maraton Kolarski EKOLAND MTB o Puchar Ministra Sportu i Turystyki „Wybieram kolarstwo – wykluczam nałogi”. Główny cel zawodów to popularyzowanie kolarstwa górskiego i zdrowego aktywnego stylu życia.

Zawodnicy ruszali ze startu wspólnego, na dystansach o długości 30 km lub 60 km. Trasy wiodły leśnymi ścieżkami przez fabryczną dzielnicę Kraśnika oraz urokliwymi lasami pobliskich gmin.

Wyścig został rozegrany w klasyfikacji indywidualnej dla każdej kategorii wiekowej.

W maratonie wystartowało prawie 350 kolarzy. W zawodach udział wzięli także policjanci – w swoich kategoriach wiekowych oraz kategorii ogólnej OPEN. Organizator przewidział również kategorię „Policjanci”.

W kolarskich zmaganiach nie zabrakło policjantów z Zamościa, na czele z Komendantem Miejskim Policji w Zamościu inspektorem Wiesławem Pawlukiem. Zamojscy policjanci wyścig zakończyli z sukcesami. W kategorii „Policjanci” Radosław Wasilewski był pierwszy, jako drugi do mety dojechał inspektor Wiesław Pawluk.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu odnieśli także sukcesy pokonując trasy maratonu w kategoriach wiekowych oraz OPEN. Monika Mazur w klasyfikacji generalnej kategorii OPEN była najszybszą wśród startujących w maratonie kobiet. Pierwsze miejsce zajęła również w swojej kategorii wiekowej. Radosław Wasilewski zdobył pierwsze miejsce w kategorii OPEN oraz w swojej kategorii wiekowej. Natomiast Wiesław Pawluk Komendant Miejski Policji w Zamościu w swojej kategorii wiekowej dojechał do mety jako drugi.