100 tysięcy dla szpitala od PGE Dystrybucja

100 tysięcy dla szpitala od PGE Dystrybucja

W środę, 20 września Andrzej Olborski, dyrektor Oddziału Zamość PGE Dystrybucja S.A. przekazał zarządowi „starego” szpitala w Zamościu symboliczny czek na 100 tys. zł. Te pieniądze to prezent od Fundacji PGE, który zarekomendował Zarząd PGE Dystrybucja. Darowizna przeznaczona będzie na zakup specjalistycznego sprzętu służącego ratowaniu zdrowia i życia pacjentów.

Cieszę się, że PGE Dystrybucja może wspierać instytucje niosące pomoc innym. Nasza spółka podejmuje szereg działań służących celom społecznym przy jednoczesnej realizacji strategii biznesowej. Tylko w tym roku zarekomendowaliśmy ponad 600 tys. zł na darowizny dla szpitali na terenie działania Spółki. Jakość świadczonych tutaj usług zdrowotnych jest na najwyższym poziomie, dlatego jestem przekonany, że udzielona pomoc zostanie spożytkowana w najlepszy możliwy sposób. Dodatkowo, jako mieszkaniec Zamościa cieszę się, że mogliśmy wspomóc akurat Zamojski Szpital Niepubliczny – podkreśla Andrzej Olborski.

Pomoc od Fundacji PGE była podzielona na dwie transze. Wcześniej, dzięki dofinansowaniu w wysokości 40 tys. zł szpital kupił dwa urządzenia: do nieinwazyjnego monitorowania wentylacji i nasycenia tlenem oraz do cyfrowego drenażu klatki piersiowej dla Oddziału Chorób Płuc.

Z kolei druga część, w wysokości 60 tys. zł, przeznaczona zostanie na zakup wysokiej klasy aparatu usg dla Oddziału Hematologicznego (procedura zamówienia została już uruchomiona). W tym ostatnim przypadku jest to o tyle ważne, że urządzenie, z którego lekarze korzystają obecnie ma już ponad 10 lat i jest mocno wyeksploatowane.

Nowy sprzęt oznacza lepszą diagnostykę i leczenie dla blisko 2 tysięcy pacjentów, którzy w ciągu roku przewijają się przez oba oddziały – mówi prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. – W dobie postcovidowej taka pomoc ma ogromne znaczenie.

Wsparcie od Fundacji pokazuje, że firmy z grupy PGE, w tym zamojski Oddział PGE Dystrybucja S.A.,  odznaczają się dużą tzw. wrażliwością społeczną – dodaje z kolei Damian Miechowicz, prezes Zarządu Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o. – Cieszy nas to tym bardziej, że jako szpital jesteśmy klientem PGE.

W uroczystości przekazania czeku udział wzięli kierownicy oddziałów, które dostały wsparcie: Ewa Lipska (ordynator pulmonologii), Igor Perehubka (zastępca ordynatora) oraz Renata Kasza (ordynator Oddziału Hematologicznego), a także Mariusz Paszko, wiceprezes „starego” szpitala w Zamościu.