AZ zaprasza na piknik „Akademia_CYBER.MIL”

AZ zaprasza na piknik „Akademia_CYBER.MIL”

Akademia Zamojska zaprasza na oficjalną inaugurację projektu „Akademia_CYBER.MIL”, która odbędzie się 30 września br. na Rynku Wielkim w Zamościu. Podczas wydarzenia coś dla siebie znajdą zarówno pasjonaci nowych technologii, jak również wojskowości i militariów.

Program jest przygotowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Jego celem jest popularyzacja wizerunku Sił Zbrojnych RP jako atrakcyjnego miejsca pracy i rozwoju kariery zawodowej dla specjalistów z dziedziny IT i cyberbezpieczeństwa.

Akademia Zamojska jako jedna z kilkudziesięciu uczelni została zakwalifikowana do udziału w projekcie Akademia CYBER.MIL. Dla studentów AZ realizowane będą zajęcia w cyklu wykładów i prezentacji dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa teleinformatycznego. Po zakończeniu wykładów będzie przeprowadzony egzamin. Studenci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki będą mogli ubiegać się o możliwość odbycia praktyk studenckich w jednostkach organizacyjnych MON i instytucjach podległych zajmujących się problematyką związaną z cyberbezpieczeństwem.

Projekt jest kierowany głównie do studentów zajmujących się cyberbezpieczeństwem i informatyką, ale uczestniczyć w nim mogą także studenci innych kierunków, którzy interesują się tą tematyką.

30 września na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się piknik promujący inaugurację projektu „Akademia_CYBER.MIL”. Wydarzenie odbywać się będzie w godz. 10-15. Dla uczestników czeka szereg atrakcji. Oprócz degustacji wojskowej grochówki, chętni będą mogli zapoznać się z nowoczesnym sprzętem i uzbrojeniem wykorzystywanym przez Wojsko Polskie oraz ofertą studiów w Akademii Zamojskiej. Zainteresowani będą mogli również poznać różne formy pełnienia służby wojskowej.

Wstęp wolny.