Konkurs „Moje bezpieczne środowisko” rozstrzygnięty!

Konkurs „Moje bezpieczne środowisko” rozstrzygnięty!

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu rozstrzygnięty został I etap konkursu „Moje Bezpieczne Środowisko” skierowany do młodzieży w wieku 15-19 lat z terenu powiatu zamojskiego.

Organizatorem konkursu jest Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na: bezpieczeństwo pożarowe w środowisku naturalnym i ekologicznym, bezpieczny wypoczynek nad wodą i w górach z uwzględnieniem aspektów ochrony przyrody i środowiska, świadomości mieszkańców woj. lubelskiego na temat właściwego zachowania oraz właściwych postaw związanych z ochroną przeciwpożarową oraz ochroną środowiska.

Jury konkursowe spośród 8 prac przyznało miejsca:

I miejsce dla Bartłomieja Raka i Kamila Poświatowskiego za animację w kategorii „Bezpieczeństwo pożarowe i ekologiczne”

II miejsce dla Wiktorii Klimek i Marcina Mnicha za prezentację w kategorii „Bezpieczeństwo pożarowe i ekologiczne”

III miejsce dla Zuzanny Sokołowskiej i Mai Traczyk za prezentacje w kategorii „Życie lasu, w tym niebezpieczne zwierzęta żyjące w lasach polskich”

Prace zostały przekazane do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, gdzie będą uczestniczyły w kolejnym etapie konkursu.

Nagrody ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie zostały wręczone przez bryg. Andrzeja Szozdę – zastępcę komendanta miejskiego PSP w Zamościu.