Kobiecy wieczór w Stylowym

Kobiecy wieczór w Stylowym

CKF Stylowy zaprasza na spotkanie filmowe w kobiecym gronie. 26 października 2023 o godz. 17:30 na ekranie „Chłopi”. To jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku!

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem. Przed seansem konkurs dla Pań.

Produkcja DK Welchman (Dorota Kobiela) i Hugh Welchmana, twórców nominowanego do Oscara „Twojego Vincenta” jest adaptacją nagrodzonej Noblem w 1924 roku powieści Władysława Reymonta. Dwójka reżyserów zebrała ekipę ponad stu malarzy i animatorów, którzy przez cztery lata pracowali nad tym, aby oddać każdy kadr filmowy w formie malarskiej. „Chłopi” powstali bowiem najpierw jako film aktorski, z udziałem plejady gwiazd polskiego kina, a następnie opracowano metodę animacji, zamieniającą każdy kadr w małe dzieło sztuki. Film jest polskim kandydatem do oscarowej nominacji.