Dzień Kariery Zawodowej ”Talent i praca – to się opłaca” w ZSP nr 3

Dzień Kariery Zawodowej ”Talent i praca – to się opłaca” w ZSP nr 3

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w ZSP nr 3 w Zamościu, czyli popularnym „Elektryku”, odbył się Dzień Kariery Zawodowej ph. „Talent i praca – to się opłaca”.

W tym roku uczestnikami byli: doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie Filii w Zamościu, pracodawcy z branży elektronicznej – Perspectiva Solutions, pracodawcy z branży elektronicznej elektromechanicznej – RST Roztocze, WSK Tomaszów Lubelski, pracownicy z branży informatycznej – Derkom, przedstawiciele Wojska Polskiego, przedstawiciele nauki jazdy “Dobra szkoła”, zachęcali oni uczniów do rozwijania swoich umiejętności i kwalifikacji z zakresu ruchu drogowego.

Młodzież z klas maturalnych wysłuchała prelekcji: „Talent i praca – to się opłaca” wygłoszonej przez doradcę zawodowego w Zamościu- Agnieszkę Piętak-Faryna. Temat ten był hasłem przewodnim tegorocznego tygodnia kariery.

Pracodawcy zaprezentowali swoje firmy oraz możliwości rozwoju zawodowego pracowników. Następnie przedstawili kierunki rozwoju swoich branż oraz zależności pomiędzy nimi.

Po spotkaniu przeprowadzono rozmowy indywidualnie z młodzieżą na temat możliwości zatrudniania.

Fot. Facebook/ ZSP 3 Zamość