Za nami II Mistrzostwa Miasta Zamość w Wieloboju Strzeleckim

6 grudnia br. odbyły się II Mistrzostwa Miasta Zamość w Wieloboju Strzeleckim Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych. Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu we współpracy z Akademią Zamojską i Zamojskim Stowarzyszeniem Strzeleckim „Twierdza”.

Celem zawodów była popularyzacja strzelectwa sportowego oraz wiedzy proobronnej wśród młodzieży. Do rywalizacji przystąpiło 14 zespołów i 61 uczestników indywidualnych w kategorii szkół podstawowych oraz 7 zespołów i 21 uczestników indywidualnych w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, dyrektor ZSP nr 5 w Zamościu Antoni Turzyniecki oraz rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. Ucz. Następnie młodzież ruszyła do rywalizacji. Podczas zawodów umiejętności strzeleckie oceniano w czterech konkurencjach: pistolet interaktywny – tarcza statyczna; pistolet interaktywny – tarcza odskakująca; pistolet pneumatyczny, karabin dowolny leżąc.

W kategorii szkół podstawowych najwyższe miejsce na podium zajęła drużyna SP nr 4 w Zamościu I zespół. Drugie miejsce zdobyła drużyna SP nr 10 w Zamościu I zespół. Trzecie miejsce wystrzelała drużyna SP nr 3 w Zamościu II zespół. Indywidualnie w tej kategorii Najlepszym Zawodnikiem został Volodymir Havrylok zaś Najlepszą Zawodniczką Katarzyna Pietrasz – oboje z SP nr 4.

W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy ZSP nr 5 w Zamościu. Drugie miejsce zdobyła drużyna ZSP nr 2 w Zamościu. Trzeci stopień podium wywalczyła drużyna II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Indywidualnie Najlepszą Zawodniczką została Weronika Kuźniarska z ZSP nr 5 zaś Najlepszym Zawodnikiem Tomasz Głuszczak z II LO.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary, zaś indywidualnie najlepsi zawodnicy okolicznościowe statuetki ufundowane przez Akademię Zamojską. Każda drużyna otrzymała także pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczali: dyrektor ZSP nr 5 w Zamościu Antoni Turzyniecki, rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. Ucz. Oraz przedstawiciele Zamojskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego „Twierdza”.