Zabawa i nauka z Akademią Zamojską

Zabawa i nauka z Akademią Zamojską

Prezentacja robota sterowanego aplikacją mobilną, pokazy fizyczne i chemiczne, zabawy z robotem humanoidalnym, gry językowe – w taki sposób wykładowcy Akademii Zamojskiej oraz przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik, Laboratoriów Przyszłości i Głównego Urzędu Miar prezentowali, jak pożyteczną naukę połączyć z przyjemną zabawą.

W niedzielę, 25 września, Rynek Wielki w Zamościu zmienił się w wielką strefę nauki i zabawy. Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji, wśród których były m.in. pokazy eksperymentów fizycznych i chemicznych oraz pokaz robota humanoidalnego, przedstawienie technik surwiwalowych. W trakcie pikniku wykładowcy AZ zaprezentowali maszyny i urządzenia, jakie znajdują się wyposażeniu pracowni i laboratoriów Akademii Zamojskiej. Ponadto odbyły się pokazy mody historycznej. Wykładowcy AZ przygotowali również gry m.in. z dziedziny finansów i rachunkowości oraz zabawy językowe. Chętni mogli dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi, a także wziąć udział w nauce podstaw pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Oprócz dobrej zabawy, piknik był okazją do poznania szerokiej oferty studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich w Akademii Zamojskiej na kierunkach jak m.in. bezpieczeństwo narodowe, filologia angielska, finanse i rachunkowość, informatyka, logistyka, mechanika i budowa maszyn, pedagogika, pielęgniarstwo, położnictwo, prawo, rynek sztuki i zarządzanie w kulturze, turystyka i rekreacja. Do podjęcia studiów w Akademii zachęcał jej rektor dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ oraz wykładowcy akademiccy.

Impreza w Zamościu zakończyła cykl pikników „Akademia Zamojska dla nauki”, które wcześniej odbyły się w Janowie Lubelskim, Puławach, Opolu Lubelskim, Rykach i Świdniku. Organizatorem wydarzenia była Akademia Zamojska. Partnerami imprezy były: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Główny Urząd Miar, Centrum Nauki Kopernik.