Oddział wewnętrzny w nowej siedzibie

Oddział wewnętrzny w nowej siedzibie

Oddział Chorób Wewnętrznych Zamojskiego Szpitala Niepublicznego sp. z o.o. funkcjonuje w nowej siedzibie. To budynek, gdzie do tej pory mieściła się pulmonologia – blisko wjazdu od strony ulicy Peowiaków.

Oddział został wyremontowany, doposażony i dostosowany do potrzeb pacjentów i personelu za łączną kwotę blisko 350 tys. zł. Znalazły się tam 23 łóżka, w tym trzy łóżka tzw. intensywnej opieki medycznej, gdzie pacjenci są stale monitorowani.

Z kolei w obiekcie, gdzie do tej pory mieścił się Oddział Chorób Wewnętrznych zagościł Oddział Chorób Płuc (pulmonologia). Dzięki temu prawie dwukrotnie zwiększyła się jego baza łóżkowa – do 49 łóżek, w tym cztery łóżka intensywnej opieki, których do tej pory nie było. Dodatkowo, razem z pracownią bronchoskopii oraz przychodnią gruźlicy i chorób płuc, które mieszczą się w tym samym budynku stworzono jeden kompleks, gdzie leczone są schorzenia układu oddechowego.

Warto dodać, że w sprawnym przetransportowaniu pacjentów oddziału wewnętrznego, z których niektórzy są w bardzo poważnym stanie, pomogli ratownicy Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu.