Polski serial hitem Netflixa!

Polski serial hitem Netflixa!

„Wielka woda”, polski serial opowiadający o „powodzi tysiąclecia” w 1997 roku we Wrocławiu, w ostatnich tygodniach stał się światowym hitem. Jak podaje platforma „Netflix” odtworzono go w ponad dziesięciu milionach gospodarstw domowych w siedemdziesięciu ośmiu krajach.

Jak przedstawia się fabuła serialu? Lipiec 1997 roku, wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. Lokalne władze, na czele z aspirującym urzędnikiem Jakubem Marczakiem, ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer, aby za wszelką cenę uratować miasto. W tym samym czasie, Andrzej Rębacz wraca do rodzinnych Kęt pod Wrocławiem nieoczekiwanie stając na czele zbuntowanych mieszkańców wsi.

Wielka Woda to sześcioodcinkowy dramat katastroficzny, inspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku, w reżyserii Jana Holoubka oraz Bartłomieja Ignaciuka, według scenariuszy Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej. W rolach głownych: Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Ireneusz Czop oraz Marta Nieradkiewicz, Mirosław Kropielnicki, Anna Dymna i Tomasz Kot.

Wielka Woda | Oficjalny zwiastun | Netflix – YouTube