Podziemny Zamość wyróżniony

Podziemny Zamość wyróżniony

Podczas XII Lubelskiej Gali Turystyki Podziemny Zamość otrzymał wyróżnienie w Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego.
Podziemny Zamość to zespół atrakcji turystycznych zlokalizowanych w obrębie zabytkowego Zespołu Staromiejskiego Zamościa, dostępnych do zwiedzania przez mieszkańców i turystów odwiedzających miasto oraz restauracje znajdujące się w odrestaurowanych piwnicach.
Na Podziemny Zamość składają się: Trasa Turystyczna W Podziemiach Oficyn Ratusza, Trasa Turystyczna Bastion VII, Pawilon w Kurtynie w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, Krypty w Parafia pw. Zwiastowania NMP pod opieką OO. Franciszkanów w Zamościu, Krypty w Katedra Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu, Modny Zamość – wystawa 440 lat zamojskiej mody, Klub Wspomnienie PRL-u, Mykwa Żydowska w Hotel77.
W skład Podziemnego Zamościa wchodzą również restauracje: Restauracja Muzealna Ormiańskie Piwnice, Restauracja Bohema, Restauracja Padwa, Skarbiec Wina, Piwnica pod św. Kazimierzem, Verona Cafe Ristorante.

fot. Natalia Wierzbicka, arch. LROT